Телефон
380 44 234-83-68
380 44 289-71-32

Наші видання

Цікаво і приємно

Статті

Інтернет-газета "Сім'я та ґендерна рівність"

Виртуальная поликлиника, советы врачей, вакансии для медиков, коллекция
рефератов, самотестирование,  лекарства, каталоги врачей, фирм, клиник
Украины, сексология, психотерапия, гомеопатия, духовное развитие,
нетрадиционная медицина, последние новости...

 


Шановні батьки!

Всі ми вивчали в школі різні предмети. Але ніхто не вчив нас тому, як бути батьками. Ніхто не казав нам, що це може бути складно і водночас цікаво. Що іноді батьківство - це творчість, захоплення та задоволення, а іноді - рутина, розпач і безсилля. Що діти приносять радість та здивування, а іноді просто зводять з розуму...

Ця книжка для вас, батьки! Нам, авторам, хотілось допомогти вам на тернистому шляху виховання дітей, розвитку родинних стосунків, побудови та підтримки сімейного ладу.

Все, що ми пропонуємо вам у цій книжці, має своє коріння як у нашому власному досвіді психологічної роботи з дітьми, батьками, сім'ями, так і у досвіді інших психологів, досягнень практичної та наукової психології. Ми вдячні всім батькам, які поділилися своїм досвідом з нами, і з радістю пропонуємо вам їх знахідки.

Сім'я, з погляду всіх видатних психологів кінця XX-го - початку XXI-го століття, є саме тим місцем, де людина знаходить свої основні цінності, ставлення до найголовніших моментів життя, де в дитини формуються основні інтелектуальні та життєві вміння.

Одна з головних ідей цієї книги - це усвідомлене батьківство. Коли ми, як батьки, задаємо собі питання "Кого ми хочемо виростити?" і міркуємо над тими засобами виховання, які використовуємо. Чи просувають нас наші засоби до нашої мети? Чи, навпаки, віддаляють її? Чи відповідають наші бажання можливостям та здібностям нашої дитини? Чи отримуємо ми самі та наша дитина задоволення від спілкування та розвитку?

В цій книжці ми розповідаємо вам про психологічні особливості дитини та закони розвитку дитини, знання яких допоможе вам уникнути або легше подолати складні ситуації, з якими ви можете зіткнутися. Ми сподіваємося, що ці знання нададуть вам можливість краще зрозуміти свою дитину, обрати ті методи виховання, які допоможуть вам досягнути взаєморозуміння та радості у відносинах.

Ми побудували цю книжку, шановні читачі, таким чином, щоб вам було зручно нею користуватися та швидко знаходити відповіді на важливі та пекучі питання вашого сімейного буття та виховання дитини.

Книжка складається з двох частин.

У першій частині містяться матеріали про те, за якими законами живе та розвивається сім'я, про батьківство, про права людини та права дитини, про сучасні погляди на стадії та основні завдання розвитку дитини, про особливі ситуації у житті сім'ї: коли дитина народжується лівшею чи є обдарованою, чи має, наприклад, особливі потреби. Як батькам бути освіченими провідниками такої дитини у її житті? Як бути у сім'ї щасливою у різних обставинах?

Особливу увагу ми приділили таким важливим питанням, як навчання дитини безпечній поведінці, допомога їй в переживанні горя, особливостям спілкування з дитиною.

Друга частина присвячена особливостям виховання дитини та віковим кризам на різних стадіях її розвитку: від народження до 3-х років, від 3-х до 5-и, від 5-и до 7-и, від 7-и до 10-и, а потім - підлітки: від 10-и до 15-и і від 15-и до 18 років. В цій частині ми не тільки констатували, які кризи, проблеми та пастки чекають на нас, як на батьків та членів системи "сім'я" на різних етапах розвитку дитини, але й пропонували шляхи виходу з цих ситуацій.

Новинка! 

Психологічні аспекти використання комп’ютера. Небезпека нових інформаційних технологій та розвиток здібностей дітей за допомогою комп’ютера / В. Бондаровська. Газета „Психолог”. № 25 (169), липень 2005 року. 

 

Розвиток інформаційних технологій у ХХІ столітті надав людству величезні можливості комунікації. За допомогою комп’ютерів, Інтернету, мобільного зв’язку став можливим доступ до скарбниць наукової думки, мистецтва всіх країн світу.

Популярним стає дистанційне навчання не тільки в містах держави, а й в університетах усього світу.

Технічні засоби оновлюються з неймовірною швидкістю і вносять у наше життя ще більше комфорту, зручностей, полегшують працю, урізноманітнюють дозвілля й відпочинок.

Комп’ютери, Інтернет та інші досягнення інформаційних технологій вже давно стали надбанням освіти, увійшли майже в кожний дім.

Можна багато говорити про переваги досягнень науки і техніки, але існує зворотній бік бурхливого розвитку інформаційних технологій – негативний вплив на здоров’я і психіку людини, особливо дитини.

Саме психологу найчастіше доводиться мати справу з наслідками надмірного захоплення дітей комп’ютерними іграми, повсякчасного і необмеженого використання Інтернету.

Батьки, які спочатку раділи тому, що їхня дитина вивчає комп’ютер, приходять до психолога і скаржаться, що тепер дитина не відходить від нього і її більше нічого, крім комп’ютерних ігор, не цікавить.

Щоб допомогти, психологу необхідно дослідити феномен комп’ютерної  та Інтернет-залежності, дізнатися як саме комп’ютерні технології впливають на психіку дитини, а іноді і сповільняють її природний розвиток.

Послідовна, грамотна профілактична робота з учнями та батьками може врятувати дитину з тенет комп’ютерної та Інтернет-залежності.

Саме психолог разом з учителями і батьками може організувати й навчити дітей використовувати можливості комп'ютера для формування і розвитку стратегічного та творчого мислення.

Презентуємо вам авторський спецвипуск „Психологічні аспекти використання комп’ютера”.  

 

Новинка! 

Вплив реклами на людину: нариси / В. Бондаровська. Газета „Психолог”. № 30 (270), серпень 2007 року. 

 Ми не часто замислюємося на тим, що і як впливає на почуття, розвиток та поведінку нашої дитини. Існує досить розповсюджена легенда про те, що дитина десь до 1,5 – 2-х років взагалі мало що розуміє. Тому ми з легкістю розмовляємо в голос про ту ж дитину, не зважаючи на те, що вона все чує та спостерігає за нами. З такою ж легкістю ми можемо взяти на руки дитину та сісти дивитися бойовик, не вимикаючи рекламні блоки, яких безліч на українському телебаченні. І зовсім не звертаємо уваги та не, що дитина чомусь полюбляє дивитися рекламні ролики, а потім відмовляється їсти без демонстрації реклами. Ми не встигаємо помітити, як уся сімя разом із дітьми перетворюється на рабів реклами.

Дорослим, насамперед, батькам, корисно знати вікові психологічні особливості дітей різного віку і стежити за тим, що переглядає дитина, скільки часу вона проводить біля екрану телевізора.

Але реклама оточує нас всюди – на вулиці, в крамницях, в газетах, журналах, на телебаченні... Що нам потрібно знати про вплив реклами на наше життя, на поведінку дітей?

Презентуємо вам авторський спецвипуск „Вплив реклами на людину: нариси”.  

 

Новинка! 

Виховуємо дитину разом.

Автор – Олена Возіянова. Керівник проекту – Валентина Бондаровська.

Видання буклету здійснюється завдяки фінансовій підтримці Канадського Агентства Міжнародного Розвитку, Посольства Канади в Україні, Канадсько-Українського Гендерного Фонду.

 

            Давайте поміркуємо про те, як ролі грають чоловік і жінка у своєму житті. Чи завжди комфортно ми почуваємо себе в цих ролях. Яким ми виховуємо хлопчика, а якою – дівчинку. Яку роль виконують батько та мати, виховуючи дитину. Чи є специфічним роль мами та роль батька. Для чого дитині батько, а для чого мати. Як ми повинні себе поводити, щоб виховати гарну людину?

            Ці питання є дуже важливими, тому чи вирішили присвятити їм цей буклет.

 

 

" Як пережити складний вік ваших дітей" (Маленька книга для "підліткових батьків"), І.Дідковська

Те, з чого хотілося б розпочати буклет для батьків підлітків - це співчуття.
Це справді важкий період як для батьків, так і для дітей, які дорослішають.
І Вам знадобиться терпіння і великий запас самопідтримки для того, щоб пережити цей етап стосунків з власною дитиною.
Отримати

 

"Коли дитина зводить Вас з розуму", Олена Возіянова,Олена Демірська

Ваша дитина зводить вас з розуму. Чи знайоме вам це? Це трапляється кожен день, навіть, багато разів на день? Чи не так? І ви зовсім не знаєте, як бути?
Ви прагнете бути гарними батьками, але у вас нічого не виходить. Майже кожного дня ваша дитина зводить вас з розуму. Ви змушені злитися, кричати, лаятися і навіть бити її. Ви часто почуваєте себе в глухому куті. Ви не бачите виходу. Ви не знаєте, що робити.
Давайте спробуємо в цьому розібратися.
Отримати

 

"Як спілкуватися з дитиною", К.Бабенко

Шановні батьки,
нам би дуже хотілося, щоб цей буклет став вашим помічником.
Кожна мати та кожний батько хоче, щоб спілкування з дитиною приносило радість, щоб було взаєморозуміння і дружба. Хоча часом це нелегко. Дитина своєю поведінкою часто ставить перед батьками складні завдання: як відреагувати на спалах злості, неслухняності, що робити, якщо дитина пригнічена і невпевнена у собі, як допомогти їй налагодити контакт з однолітками, як бути, якщо ваша надмірно активна дитина не може всидіти і п'яти хвилин на одному місці... У батьків може виникати багато неприємних почуттів - злість, розчарування, безпорадність, почуття провини за те, що не змогли чомусь навчити.
Сподіваємося, що в цьому буклеті ви знайдете ті ідеї, що допоможуть вам справлятися зі складними ситуаціями, полегшать ваше життя і зроблять батьківство захоплюючим.
Про те, як спілкуватися з дитиною, можна говорити нескінченно багато. Ми виділили деякі загальні принципи, що можуть бути корисними в різних ситуаціях. І більш докладно розглянули деякі ситуації, що, з досвіду консультативної роботи з батьками, часто викликають труднощі.
Щасти вам!
Отримати

 

" Як навчити дитину самостійності", Т.Кульбачка

Кожен з батьків, звісно, прагне, щоб його дитина стала самостійною людиною. Але нерідко трапляється так, що син або донька виростають, створюють свою сім'ю, виховують власних дітей, але так і залишаються залежними, безпорадними в скрутних ситуаціях, як кажуть, "несамостійними".
Чим же керуватися, щоб виховати такі якості, як відповідальність за свої вчинки, здатність самостійно приймати рішення і захищати власну гідність, впевненість у собі і своїх силах? Напевно, кожен з батьків хотів би в майбутньому бачити свою дитину саме такою.
Виховання дитини - це, з одного боку творчий, цікавий процес, який приносить батькам справжнє задоволення і багато щасливих переживань, з іншого боку, виховання - тривалий і складний процес. Він потребує від батьків уважного ставлення і сумління, тому що кожен малюк - це унікальна особистість, але є певні закономірності в процесі розвитку, характерні для будь-якої особи.
Отримати

 

" Як виховувати хлопчика", Н.Шишлова

Любимо тебе без явних причин,
За те, що онук,
Та за те, що ти син,
За те, що малюк,
Та за те, що ростеш,
Просто за те, що на світі живеш…
В. Берестов. Переклад з російської О. Куриленко.

Можливо Ви вже в достатній мірі відчули на собі всі радощі та труднощі виховування сина?
А може Ви очікуєте на народження хлопця і хочете дізнатися - як виховати чоловіка, як отримати насолоду від того, що поруч з вами підростає така самобутня цікава людина?

Цей буклет допоможе вам зрозуміти особливості внутрішнього світу хлопця, мотиви його поведінки, особливості та цілі його виховання.

Ви знайдете відповідь на запитання: як допомогти хлопцю реалізувати унікальні завдання - бути сильним та чутливим, робити так, як він вважатиме за потрібне на благо собі, сім'ї та суспільству.
Отримати

 

"Як виховувати дівчинку", В.Бондаровська

У вас народилася дочка! Ви завжди мріяли про те, що у вашій родині з'явиться добра, лагідна особа, прекрасна собою, що втішає всіх, хто її оточує, своїм добрим поводженням, ласкавою посмішкою, успіхами у навчанні... Чи ви мріяли про те, що народиться хлопчик - сильний, хоробрий, здібний, благородний, захисник та переможець… А народилася дівчинка.
Народження дитини - велика подія у житті родини. Чи готові ми до цього? Чи розуміємо, що свідомість дитини зароджується вже під час її перебування в утробі матері? Чи готові ми зрозуміти, що дитина не народжується вже готовою особистістю, що саме у сім'ї складаються її уявлення про поведінку людей, про їх співіснування, про їх спілкування, про основні правові, соціальні, етичні норми життя. Чи знаємо ми про те, як виховувати дитину, які існують фізіологічні та психологічні розбіжності між чоловіком та жінкою, що таке гендерна рівність і як вона впливає на розвиток стосунків чоловіків та жінок, як в цьому контексті виховувати хлопчиків та дівчат.

Мета цього буклету - допомогти батькам, виходячи із специфіки розвитку дівчат та сучасних поглядів на рівність жінок та чоловіків, тенденцій розвитку сімейних стосунків, виховувати дівчинку, успішну як на терені активної участі у житті суспільства, так і на терені сімейного життя та реалізації її материнської функції.
Отримати

 

"Батькам про права дитини", Н.Шишлова, пам'ятка видана за підтримки Програми партнерства Альянсу Каунтерпарт\ Агенства Міжнародного Розвитку США, 2000

Отримати

 

 

На початок

веб дизайн www.htd.kiev.ua © 2002