тел.:
моб:

+38 (044) 278-62-51
+38 (067) 408-51-12

Найближчі тренінги

Події

Нашi видання

Архив

Інтернет-газета "Сім'я та ґендерна рівність"

Виртуальная поликлиника, советы врачей, вакансии для медиков, коллекция
рефератов, самотестирование,  лекарства, каталоги врачей, фирм, клиник
Украины, сексология, психотерапия, гомеопатия, духовное развитие,
нетрадиционная медицина, последние новости...

 


    -- Подii 2013 - 2014 р  --   Подii 2011 - 2012 р        Подii 2009 - 2010 р.      Подii 2008 р.

----------------------
Співпраця Центру «РОЗРАДА»  з міністерством соціальної політики України

9-10 грудня 2014 року у  Міністерстві соціальної політики України відбувся тренінг для представників служб в справах дітей та практичних психологів  з регіонів України. Відбувся дводенний тренінг на тему: «Дитина-свідок насильства: особливості та методи реабілітації».  

Тренери:
Возіянова Олена Анатоліївна
– психолог-консультант, головний дитячий психолог Центру практичної психології „Розрада”;
Ніконова Ірина Юріївна
– психолог вищої категорії, досвідчений дитячий психолог.

                                                                   *   *   *
11 -12 грудня 2014 року  у  Міністерстві соціальної політики України відбувся тренінг для представників соціальних служб регіонів України на  тему «Програма навчання для представників центрів соціальних служб сім‘ї, дітей та молоді з питань попередження насильства».

Тренери:
       кандидат психолог
iчних. наук  Валентина Бондаровська
       головний тренер ВГО «РОЗРАДА» Ольга Куриленко 

----------------------

Тренери Центру «РОЗРАДА» Валентина Бондаровська та Ольга Куриленко

З 21 по 24 жовтня 2014 року провели 4 одноденних тренінги  на тему  «Стратегічне командоутворення» в рамках Програми розвитку лідерства-2014 Національного агенства  України з питань державної  служби та Школи вищого корпусу державної служби

За вагомий  особистий внесок  у розвиток керівних кадрів, високий професіоналізм та відданість справі тренери Валентина Бондаровська та Ольга Куриленко були нагорджені грамотами.  

Метою тренінгової програми було надати учасникам теоретичні та практичні знання і вміння  зі стратегічного командоутворення та відпрацювати їх на конкретних прикладах.

Тренери також ставили собі за мету на прикладі роботи конкретної тренінгової групи, що складалася з незнайомих між собою державних службовців різного фаху і працюючих на різних посадах, навіть за такий  короткий термін (6 годин), показати можливість об‘єднання в єдину команду, створення позитивної творчої атмосфери та формування налаштованості на  спільну роботу. Рівень засвоєння та сприйняття знань в такій атмосфері значно вищий та  ефективніший. Ми дали змогу учасникам тренінгу впевнитися в цьому на власному досвіді.  

Успішність будь-якої тренінгової програми значною мірою залежить від прийняття групою правил роботи. Якого б рівня освіченості  та досвіду не були учасники групи, прийняття правил саме для цієї групи та погодження їх з усіма учасниками, є важливою вправою-криголамом, що захистить в подальшому як тренерів, так і учасників  від конфліктних ситуацій та організаційних непорозумінь і забезпечить в подальшому  комфортну атмосферу, що сприятиме позитивній конструктивній роботі. (Пізніше, в одній із груп, при підведенні підсумків, учасники відмітять необхідність прийняття правил, як один із важливих моментів на першому етапі створення команди, посилаючись на досвід нашої групи). Серед  прийнятих правил можна відмітити такі як:

·         Цінувати час( як тренеру, так і учасникам дотримуватися регламенту).

·         Не критикувати (саме при обговоренні цього правила, учасники знайшли шляхи конструктивної роботи без критики, а саме: говорити від свого імені, посилатися на власний досвід, не оцінювати (кожна думка має право на існування).

·         Бути позитивними (демонструвати не лише добрий настрій та добре ставлення один до одного, але й конструктивний підхід до вирішення обговорюваних проблем – шукати рішення).

·         Поважати один одного, а саме: не перебивати, говорити коротко і по суті,  говорити по черзі.

·         В кожній групі погодили певний спосіб звертання уваги учасника на Правила, в разі їх порушення: відкриті долоні, слово «Правила», слово «Стоп».

Прийняті правила, в одній з груп, допомогли нейтралізувати  реального блокіратора - учасника, який намагався  перетягнути на себе увагу тренера, постійно намагався перебивати учасників та коментувати їх виступи і лише після кількох звертань до правил, змушений був відкорегувати свою поведінку. В кінці тренінгу він навіть відмітив, що він був приємно здивований, наскільки простіше було йому висловлювати свою думку, дотримуючись правил, ніж, за звичкою, порушуючи їх.  Обіцяв поділитися цим досвідом зі своїми співробітниками, членами своєї команди.

 В своїх очікуваннях від тренінгу  більшість учасників відмічали, що очікують не лише теоретичних знань, але й  можливості відпрацювати на тренінгу певні вміння, так, щоб вже завтра можна було  застосувати їх на практиці в реальній роботі. Було навіть побажання: менше візуальних презентацій, а більше практичних вправ! 

 Вже на початку тренінгу, вправа «Знайомство» допомогла учасникам зануритися в проблематику тренінгу, презентувавши своє бачення  поняття  «Команда». Учасники  називали своє ім‘я та малювали символ, який у них асоціюється зі словом «команда». Цікаво, що багато символів представляли команду, як коло, трикутник, фігури, об‘єднані в коло, до кожної з яких іде зв‘язок  з фігурою, що знаходиться в центрі, квітку з центром і пелюстками…Обговорення зображених символів, дало можливість учасникам уточнити, що саме ми вкладаємо в поняття команда, та як команда відрізняється  від просто групи людей.

Як створюється команда та  чи є особливості в підходах до її створення в залежності від завдань, що стоять перед нею? Які підходи найбільш ефективні для командоутворення в економіці, політиці, Держуправлінні? Які показники допомагають зрозуміти, що команда працює ефективно? Відповіді на ці та багато інших питань учасники намагалися знайти під час групової дискусії та роботи в малих групах. 

Інформація про етапи розвитку команди допомогла учасникам подивитися на свою  команду з точки зору динаміки її розвитку. Після міні лекції, учасники об‘єдналися в малі групи, щоб  конкретизувати завдання, які стоять перед керівником, лідером команди  на кожному з етапів її розвитку. Кожна група працювала з одним із етапів: орієнтація, розчарування, розвиток, позитивні результати. Чим і як можна підтримати команду на даному етапі, щоб люди не втратили ентузіазму  та не зійшли з дистанції раніше, ніж зможуть розкрити свої здібності та вміння, змогли самореалізуватися та принести користь державі? Чи залежать методи підтримки від того, в якому секторі державного управління працює команда?  Учасники мали змогу обговорити конкретні ситуації, зі свого власного досвіду, з якими вони стикалися на практиці, поділитися своїми найбільш успішними стратегіями, що вплинули формування команди та проаналізувати помилки з точки зору отриманих нових знань. 

Питання як мотивувати людей для успішної роботи, допомогти їм зберегти бачення мети діяльності, стратегії  та місії команди за повсякденною роботою – було важливим при визначенні мотиваторів та стабілізаторів, що мотивують людину  та допомагають їй почуватися задоволеною на робочому місці. Учасники відмічали, що керівник мусить  враховувати важливість розвитку індивідуальності кожного члена команди, розуміння ним своєї місії, приналежності до її реалізації,  можливості виявлення ініціативи та  наявність дільниці відповідальності кожного. Це важливо для керівника, так само, як і вміння бачити та відзначати подякою вклад кожного в загальну справу.  

Лідер, лідерські якості, розподіл та делегування повноважень - було темою рольової та ділової ігор,  в яких кожен з учасників мав змогу побувати в різних ролях . Своїми враженнями  учасники змогли поділитися в загальній дискусії про роль лідера в команді, які були узагальнені тренером в міні-лекції. «Лідер, Лідерський капітал. Лідерські якості».

Наступне індивідуальне завдання було продовженням цієї розмови. Як визначити свою роль в команді? Як  лідеру ефективно розподілити повноваження між членами команди? Індивідуальна робота з опитувальником за тестом Белбіна для ситуаційної діагностики ролей  - ефективний інструмент організації управління. Учасники відмітили в своїх відгуках важливість освоєння даного механізму та його практичну цінність для роботи. Важливо, що учасники змогли спробувати  протестувати себе і впевнилися, що тест таки працює.  За результатами тесту, мало хто з учасників отримав високі бали з креативного блоку - на жаль, як відмітили учасники, державна служба залишає мало місця для креативності. Але при обговоренні  пролунала слушна думка: а можливо це саме нагода подумати, як залишатися креативним і на держслужбі, можливо, свіжий, оригінальний погляд на події тут також  буде корисним?

Цікавою для учасників була рольова гра на стилі керівництва. Учасники на власному досвіді змогли спробувати ефективність різних стилів керівництва при виконанні одного й того ж завдання.

Наскільки важливо зберігати доброзичливий емоційний клімат в колективі? Як атмосфера у команді впливає на  ефективність роботи? Що робити, якщо в колективі з‘являються неврівноважені особистості чи маніпулятори? Що треба вміти і знати. щоб захистити себе від маніпулятивних дій маніпулятора та перейти до конструктивного спілкування? Представлення конструктивних механізмів захисту та механізмів конструктивного діалогу, відпрацювання цих механізмів  в парах, допомогло учасникам відчути  свої кордони та свої права, повірити в те, що вони справді є і їх можна захистити. І, головне, що при цьому виграє справа!  Звичайно, повноцінне оволодіння техніками захисту  та формування емоційної стійкості, потребує більше часу, ніж ми мали  в рамках тренінгу Але добре, що учасники, все ж, відчули свої можливості та повірили в них. Як відмічали учасники в своїх відгуках,  така практика була корисною не лише з професійного боку, а й для розуміння та вирішення особистісних проблем.

 Знайомство  з техніками генерування ідей ми  намагалися проводити  під час представлення майже всіх тем. Таким чином, учасники тренінгу в кінці заняття мали змогу відмітити,  узагальнити та порівняти  різні підходи, їх переваги та недоліки. 

Загалом, було приємно відмітити зацікавленість учасників, готовність до тренінгової роботи, відкритість та готовність до змін.  Зі свого боку, хочемо подякувати організаторам за  відмінну організацію та забезпечення проведення тренінгу, створення якнайкращих умов для ефективної роботи.

 З відгуків учасників:

 …Найголовніше в даному тренінгу – живе спілкування і системне подання матеріалу, можливість ззовні поглянути на свою роботу як керівника колективу.

 …Корисними є приклади, надані з власного досвіду тренера. Дуже динамічний тренінг.

 …Необхідно, корисно, цікаво.

 …Даний тренінг був дуже цікавим за рахунок теоретичних знань, підкріплених практичними  рольовими іграми та підведенням підсумків.

 …Дуже багато позитиву в тренінгу, систематизація знань.

 …Можливість проаналізувати свої власні проблеми.

 …Тренінг цікавий, спонукає до дій, змушує замислитися над деякими питаннями. 

…Зрозумів, що створення команди – є важливим питанням для стабільної та результативної роботи.

----------------------
В квітні 2014 с
тартує  третя програма безкоштовних курсів для жінок «Клуб праці»!

  Всеукраїнська громадська організація «РОЗРАДА» за підтримки Українського Жіночого Фонду оголошує  набір в другу групу безкоштовних курсів для жінок -  «Клуб праці»

До участі  запрошуються жінки,  які довгий час не можуть знайти роботу та перебувають в складних життєвих обставинах.

Мета  тренінгового курсу: 

   ·       надати жінкам психологічну підтримку, підняти їх самооцінку;
   ·      
допомогти  визначити свої сильні сторони;
   ·      
зрозуміти свої потреби, професійні вміння та навички, визначити «що я вмію і можу робити»;  
 
·       навчитися орієнтуватися на  сучасному ринку праці;
   ·      
відпрацювати  навички та вміння: читати оголошення, спілкуватися з роботодавцем по телефону, писати резюме і мотиваційні листи, проходити співбесіду

та   впевнено почуватися на сучасному ринку праці! 

Зустрічі відбуватимуться 2 рази на тиждень, з 10-00 до 14-30, всього 8 занять.

Заняття проходитимуть в інтерактивному режимі з використанням міні-лекцій, групових обговорень, роботи в парах, індивідуальної роботи, рольових ігр та елементів відеотренінгу. Психологічна робота допоможе учасницям підняти свою самооцінку, усвідомити свої можливості,  навчитися будувати та  захищати свої кордони. Конкретні домашні завдання наближатимуть учасниць до самореалізації та обраної роботи. 

По завершенню навчання  кожна учасниця отримає Сертифікат. 

Для участі в програмі ви можете зателефонувати  (044)289-71-32 або написати на rozrada@i.ua .

  ----------------------
 
Запрошуємо до участі в   групі підтримки для жінок!
 

        Група працює кожного вівторка до травня 2014. До участі запрошуються  жінки, які готові до роботи над собою та своїм    особистісним зростанням. Група відкрита. Заняття  направлені  на підвищення самооцінки, формування позитивного погляду на світ, прийняття себе, формування гармонійних стосунків з самою собою, близьким оточенням та світом, вміння цивілізовано протидіяти нападу та маніпуляції, розв‘язувати конфлікти та будувати партнерські стосунки як на професійному так і особистісному рівні.  

Більше інформації за тел.  (067)408-51-12

----------------------
Уважаемые родители и их дети!   
А так же гости Центра «РОЗРАДА»!

Приглашаем Ваших детей принять участие в открытой арт-терапевтической группе «Ladoшки»

Возраст участников: 5-10 лет.

Цель встреч:

        ·          Развитие творческого потенциала Вашего ребенка (придумывать, выдумывать, воплощать это в жизнь способами арт-терапии);
·         Развитие успешных коммуникативных навыков Вашего ребенка в группе сверстников и взрослого-ведущего;
·
        
Создание Вашим ребенком собственными руками поделки, которая будет полезна в быту и будет дополнительным поводом для гордости за Вашего ребенка;
·
        
Групповая коррекция негативного поведения Вашего ребенка (крики, обиды, истерики, агрессия, прочее);

Встречи планируется проводить 1 раз в неделю (день проведения пока уточняется).

Ведущая встреч:
Соломатина Мария
– психолог, гештальт-терапевт, арт-терапевт.
Контактные телефоны:
(095) 447-62-10 или (097) 555-03-
46

------------------------------------

Перші в 2014 році!  Безкоштовні курси для жінок «Клуб праці»!

Початок занять 3 лютого!

 Всеукраїнська громадська організація «РОЗРАДА» за підтримки Українського Жіночого Фонду оголошує  набір на  другу групу безкоштовних курсів для жінок -  «Клуб праці» .

 До участі  запрошуються жінки,  які довгий час не можуть знайти роботу та перебувають в складних життєвих обставинах.

Мета  тренінгового курсу:  

·         надати жінкам психологічну підтримку, підняти їх самооцінку, допомогти  визначити свої сильні сторони;

·         зрозуміти свої потреби, професійні вміння та навички, визначити «що я вмію і можу робити»;

·         навчитися орієнтуватися на  сучасному ринку праці;

·         відпрацювати  навички та вміння: читати оголошення, спілкуватися з роботодавцем по телефону, писати резюме і мотиваційні листи, проходити співбесіду

та   впевнено почуватися на сучасному ринку праці!

                    Зустрічі відбуватимуться 2 рази на тиждень, з 10-00 до 14-30, всього 8 занять.

Заняття проходитимуть в інтерактивному режимі з використанням міні-лекцій, групових обговорень, роботи в парах, індивідуальної роботи, рольових ігр та елементів відеотретінгу. Конкретні домашні завдання наближатимуть учасниць до самореалізації та обраної роботи. 
До проведення занять залучені психологи, фахівець по роботі з персоналом, юрист.
   По завершенню навчання  кожна учасниця отримає Сертифікат.
 Програма реалізується в Центрі «РОЗРАДА» вже більше 10 років. За цей час її випускницями стали  біля 500 жінок. Більше половини з них знайшли роботу, стали гармонійними особистостями, навчилися будувати та відстоювати свої кордони та говорити «Ні!» всім проявам насильства.

Початок занять 3 лютого 2014року.

Для участі в програмі ви можете зателефонувати  за  тел.(044)289-71- 32, або написати на rozrada@i.ua .

****

Всеукраїнська громадська організація «РОЗРАДА» оголошує про початок роботи групи підтримки для жінок жертв  насильства та жінок, які знаходяться в складних життєвих обставинах і які хочуть змінити своє життя на краще.

Участь в роботі групи безкоштовна. Проект реалізується за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду. 
Група працюватиме   1 раз на два тижні з 18-00 до 21-00.

Для участі в програмі ви можете зателефонувати
  за  тел.(044)289-71- 32, або написати на rozrada@i.ua .  

****

15-16 лютого 2014 року в Міжнародному гуманітарному  центрі «РОЗРАДА» відбудеться   2-денний психологічний тренінг «Чоловік і жінка. Як навчитися жити разом?»

Дискусії , обговорення, рольові ігри та індивідуальна робота допоможуть учасникам і учасницям познайомитися з:

·         розумінням того, що жінки і чоловіки рівні  але жінки і чоловіки  різні;

·         навчитися слухати і чути одне одного;

·         розуміти і поважати почуття іншої людини та способи їх вираження;

·         вивчити різні мови кохання ;

·         набути навичок  ефективного спілкування, побудови партнерських стосунків та вміння вирішувати конфлікти

·              спілкуватися без насильства та маніпуляції;

·         навчитися як побудувати свої кордони, не порушуючи кордонів іншої людини;

·         знайомитися і говорити про свої почуття та  ще багато чого іншого  важливого саме для Вас та для Вашої  (можливо що не знайденої ) половинки.

 Для участі в тренінгу ви можете зателефонувати  за  тел.(044)289-71- 32, або написати на rozrada@i.ua .

 ---------------------------------

Звіт про завершення  другої (лютий - березень, 2014) групової програми «Клуб праці» 

Завершилась  друга (лютий - березень, 2014) групова програма «Клуб праці»  для жінок, які довгий час не працюють і знаходяться в складних життєвих обставинах, що була реалізована в рамках виконання проекту, підтриманого Українським Жіночим Фондом. Всього в роботі групи взяли участь 16 жінок. Жінки, запрошені до участі в програмі, на відміну від учасниць першої групи, потребували не лише знайти роботу, а й допомоги у визначенні, якої саме роботи вони потребують.

Багато хто з них мали достатньо велику перерву в роботі через різні обставини, втратили свою професію та орієнтацію на ринку праці і готові були до професійних змін. Були жінки, які стикнулися з дискримінацією та  жорсткою експлуатацією на колишньому місці роботи і потребували психологічної підтримки та реабілітації.  Були жінки, які зазнали  насильства в сім‘ї і потребували підтримки у визначенні своїх сильних сторін, підвищенні самооцінки, віри в себе  та підтримки на шляху до економічної незалежності.

 Для всіх учасниць групи було надзвичайно важливим  структурованість занять,   прийняття та дотримання правил, позитивна налаштованість всіх учасниць,  відчуття команди, взаємодопомога як в пошуку роботи, так і в особистих стосунках. 

При підведенні підсумків, учасниці відмітили можливість відпрацювати конкретні навички, необхідні для пошуку роботи та індивідуальну направленість роботи тренерів на кожну учасницю.

***
Звіт про роботу  програми «Клуб праці» грудень, 2013

 Завершилася перша навчальна тренінгова програма  «Клуб праці» в рамках проекту2013-2014 років, підтриманого УЖФ, що реалізовувалася фахівцями ВГО РОЗРАДА з 9 грудня по 26 грудня 2013 року  .

До участі в програмі було залучено 17 жінок та ще 2 жінки знайшли роботу відразу після проведення первинного консультування.  На момент завершення програми всі учасниці визначилися з видом професійної діяльності, усвідомлюють свої потреби, орієнтуються на сучасному ринку праці, мають підготовлені мотиваційні листи, повне і коротке резюме.
   Відпрацювали в безпечній атмосфері навички спілкування з роботодавцем та проаналізували позитивний та негативний досвід пошуку роботи в реальному житті.  Кожна жінка має покроковий індивідуальний план на перший місяць після завершення занять  та індивідуальний план особистого професійного розвитку на рік.

3 учасниці успішно пройшли співбесіди з роботодавцями  і в січні місяці приступають до роботи. 

----------------------
9
грудня 2013!   Старт програми безкоштовних курсів для жінок «Клуб праці»!

  Всеукраїнська громадська організація «РОЗРАДА» за підтримки Українського Жіночого Фонду оголошує  набір в  групу безкоштовних курсів для жінок -  «Клуб праці»

 До участі  запрошуються жінки,  які довгий час не можуть знайти роботу та перебувають в складних життєвих обставинах.

        Мета  тренінгового  курсу:  
·
  надати жінкам психологічну підтримку, підняти їх самооцінку;
·
  допомогти  визначити свої сильні сторони;
·
  зрозуміти свої потреби, професійні вміння та навички, визначити «що я вмію і можу робити»;
·
  навчитися орієнтуватися на  сучасному ринку праці;
·
  відпрацювати  навички та вміння: читати оголошення, спілкуватися з роботодавцем по телефону, писати резюме і мотиваційні листи, проходити співбесіду

та   впевнено почуватися на сучасному ринку праці!

  Зустрічі відбуватимуться 3 рази на тиждень, з 9  по 23 грудня 2013 року, з 10-00 до 14-30, всього 8 занять.

Заняття проходитимуть в інтерактивному режимі з використанням міні-лекцій, групових обговорень, роботи в парах, індивідуальної роботи, рольових ігр та елементів відеотренінгу. Психологічна робота допоможе учасницям підняти свою самооцінку, усвідомити свої можливості,  навчитися будувати та  захищати свої кордони. Конкретні домашні завдання наближатимуть учасниць до самореалізації та обраної роботи. 

До проведення занять залучені психологи, фахівець по роботі з персоналом, юрист. 

По завершенню навчання  кожна учасниця отримає Сертифікат. 

Програма реалізується в Центрі «РОЗРАДА» вже більше 10 років. За цей час її випускницями стали  понад 500 жінок. Більше половини з них знайшли роботу, стали гармонійними особистостями, навчилися будувати та відстоювати свої кордони та говорити «Ні!» всім проявам насильства.

Для участі в програмі ви можете зателефонувати за тел.(044)2897132, або написати на
rozrada@i.ua .
                                                        ----------------------------------

5-6 Октября 2013 г. состоится тренинг
«Травмы развития. Как их избежать и как их преодолеть»

                       

Тренер  - профессор Дженей  Уайнхолд  США, автор книг «Освобождение от созависимости» и «Протизависимость. Бегство от близости»

Первый день тренинга посвящен психологическим технологиям воспитания детей, свободных от психологических моделей созависимости и противозависимости. Тренинг предназначен для родителей, будущих родителей и психологов.

Второй день тренинга посвящен динамике переживания подростками повторного формирования созависимых и проивозависимых моделей поведения  и формам работы с родителями подростков.

Будут также рассмотрены психологические технологии работы с детьми- жертвами сексуального насилия.

 Программа тренинга

 День Первый. Профилактика и исцеление травмы развития

В основе программы -  модель развития  Берри и Дженей Уайнхолд. Будут рассмотрены  травмы отношений в семье.

Будет показано,  как травма отношений влияет на то, каким образом родители заботятся о своих детях  и как неосознанно передают  им свои незавершенные детские травмы.

Тренинг предназначен как для родителей, так и для специалистов, и будет поощрять диалог между этими двумя группами в рамках интерактивной структуры  работы..

Тренинг будет проходить в интерактивной форме. Лекции будут совмещены с активным взаимодействием участников.

Это позволит решить следующие проблемы:
 1  Как определить  модели поведения детей и структуру  их личности.
 2  Как родительская модель поведения влияет на структуру личности детей.
Как психолог может/должен общаться с такими родителями.

 3  Как родители могут поддержать детей в их работе с психологами.

 
 4  Как родители могут изменить свои отношения с ребенком.

       День Второй. Эволюционный подход к  работе  с подростками. Исцеление травмы инцеста

Программа этого тренинга  основана на   модели развития Берри и Дженей Уайнхолд. Тренинг предназначен для профессиональной аудитории.

В возрасте между 12 и 16 существует «окно развития», в котором проблемы созависимости и противозависимости  повторяются и  становятся  более доступными для исцеления. Основное внимание данного тренинга  будет сосредоточено  на том, как нерешенные травмы развития  первых пяти лет жизни повторяются  в подростковом возрасте. 

В первой  части  данного тренинга  будут даны практические подходы по работе с бунтом подростков, протестным и вызывающим поведением, таким образом, чтобы помочь им продвигаться в направлении здоровых взрослых отношений.

Послеобеденная часть семинара будет сосредоточена на работе с жертвами инцеста.

Будут рассмотрены  такие инцест-зависимые проблемы  как травма предательства, сексуальный vs эмоциональный инцест, травма привязанности, родительствование детей и феномен, известный как Стокгольмский синдром. Будет рассмотрено также то, как структуры дисфункциональной семьи  могут поддерживать и поощрять инцест. 

-------------------------------

В рамках проекту «Свобода від насильства: розширення прав та можливостей дівчат і жінок у складних життєвих обставинах» за підтримки МБФ «Українська Фундація громадського здоровя» (УФГЗ) було проведено навчання тренерів з питань попередження насильства щодо жінок, яке відбувалося в два етапи: 17-19 квітня та 5-7 червня 2013 р. Учасниками були представники Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, соціальних служб, громадських організацій та медичних установ. 

Навчання для тренерів провели експерти, які брали участь у розробці Програми:

·       Бондаровська В.М., кандидат психологічних наук, президент Всеукраїнської громадської організації «Розрада»;

·       Журавель Т.В., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти ІПСП Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова виконкому Всеукраїнського громадського центру «Волонтер»;

·       Куриленко О.Я., головний тренер Всеукраїнської громадської організації «Розрада»;

·       Гуцаленко Т.В., тренер Всеукраїнської громадської організації «Розрада»;  

·       Федорова О.А., лікар, судово-медичний експерт, асистент кафедри судово-медичної експертизи НМУ ім. О.О.Богомольця;

·       Булах Л.В., магістр управління у соціальній сфері, сертифікований тренер з соціальної роботи з ВІЛ-позитивними дітьми, виконавчий директор Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» 

--------------------------

29  травня 2013 року відбувся  тренінг «Психологічна корекція домашніх агресорів» для представників регіонів України. Тренінг був проведений під егідою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в рамках проекту ПРООН «Демократизація і   права людини в Україні».

Тренінг проводили фахівці Центру «РОЗРАДА» кандидат психологічних наук Валентина Бондаровська та Ольга Куриленко.

Тренінг відкрили Представник Уповноваженого –Начальник управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина і експерт з гендерних питань ПРООН Лариса Кобелянська.

На тренінгу було представлено розроблену в рамках Проекту фонду «Право на здоров‘я»  програму корекційної роботи з особами, які вчинили насильство». Зокрема був представлений розроблений Валентиною Бондаровською психологічний портрет кривдника. Також учасники отримали матеріали щодо діагностики психоемоційного стану кривдника та причин його агресивної поведінки, індивідуальної колекційної роботи з кривдниками (автор – Тетяна Кульбачка, центр «РОЗРАДА»),  групової колекційної роботи з кривдниками (автори – Ольга Куриленко, Ігор Скоморовський, Центр «РОЗРАДА»).

Учасники отримали роздаткові матеріали, які містили Програму, а також нові підходи до оцінки стану особи та оцінки ефективності психологічної допомоги.

Учасники тренінгу висловлювали велику вдячність організаторам тренінгу та тренерам і відмічали, що отримані знання і навички – це, те, що їм реально необхідно у роботі з кризовими сім‘ями і особами, які вчиняють насильство в сім‘ї.

--------------------------

5 квітня 2013!
Безкоштовні курси для жінок «Клуб праці»!
 

Всеукраїнська громадська організація «РОЗРАДА» за підтримки Українського Жіночого Фонду оголошує  набір на другу групу безкоштовних курсів для жінок -  «Клуб праці»  

До участі  запрошуються жінки,  які довгий час не можуть знайти роботу та перебувають в складних життєвих умовах. 

Мета  тренінгового курсу:  
·         надати жінкам психологічну підтримку, підняти їх самооцінку, допомогти  визначити свої сильні сторони;
·        
зрозуміти свої потреби, професійні вміння та навички, визначити «що я вмію і можу робити»;
·        
навчитися орієнтуватися на  сучасному ринку праці;
·        
відпрацювати  навички та вміння: читати оголошення, спілкуватися з роботодавцем по телефону, писати резюме і мотиваційні листи, проходити співбесіду та 
впевнено почуватися на сучасному ринку праці!
 

Початок занять 5 квітня 2013 року.  Зустрічі відбуватимуться 3 рази на тиждень, з 10-00 до 14-30, всього 8 занять.

Заняття проходитимуть в інтерактивному режимі з використанням міні-лекцій, групових обговорень, роботи в парах, індивідуальної роботи, рольових ігр та елементів відеотретінгу. Конкретні домашні завдання наближатимуть учасниць до самореалізації та обраної роботи. 

До проведення занять залучені психологи, фахівець по роботі з персоналом, юрист. 

По завершенню навчання  кожна учасниця отримає Сертифікат. 

Програма реалізується в Центрі «РОЗРАДА» вже більше 10 років. За цей час її випускницями стали  біля 500 жінок. Більше половини з них знайшли роботу, стали гармонійними особистостями, навчилися будувати та відстоювати свої кордони та говорити «Ні!» всім проявам насильства.  

Для участі в програмі ви можете зателефонувати за тел.(044)2897132, або написати на rozrada@i.ua .

-----------------------------

Завершено першу навчальну програму  "Клуб праці", реалізовану за підтримки Українського жіночого фонду  в період  29 січня - 21 лютого 2013. 

            Всього до ВГО РОЗРАДА  за психологічною підтримкою та допомогою в працевлаштуванні звернулося понад 50 жінок. 17 з них стали учасницями першої навчальної програми «Клуб праці».  Жінки, які виразили зацікавлення даною програмою і бажання прийняти у ній участь, пройшли первинні консультації. Під час цих зустрічей жінки познайомилися із структурою програми, її основним змістом та  особливостями тренінгової роботи. Крім цього, і тренерка програми познайомилася із учасницями та їх особистими історіями та психологічними проблемами, що дало змогу максимально ефективно і безпечно організувати подальшу роботу групи та запропонувати їм, в разі необхідності, індивідуальну психологічну роботу чи перенаправити їх до інших фахівців.     

Починаючи з  першого заняття, учасниці налаштувалися на позитивну робочу атмосферу, проаналізували свої успіхи та поразки на шляху пошуку роботи. Крім того, вони визначили внутрішні та зовнішні причини, що заважають їм працевлаштуватися та знайшли можливі варіанти їх подолання.  Жінки визначили шляхи пошуку роботи та познайомилися з найбільш ефективними сучасними інтернет ресурсами

Важливим було те, що після кожного заняття жінки отримували домашні завдання, виконання яких допомагало їм реалізувати безпосередньо в житті, отримані на заняттях знання та навички, направлені на пошуки роботи. Жінки вчилися читати та аналізувати оголошення, спілкувалися з роботодавцем і на наступних заняттях мали змогу проаналізувати свої  прорахунки та успіхи в групі  разом з іншими учасницями та  тренером.

Налагодження позитивної атмосфери допомогло учасницям знову повірити в свої сили, навчитися допомагати одна одній та підтримувати в пошуках роботи.

            Результатом  програми є те, що   жінки зайняли активну позицію в пошуку роботи,  мають підготовлені Резюме, мотиваційні листи, визначили свої можливості та пріоритети, орієнтуються на сучасному ринку праці та вміють спілкуватися з роботодавцем, використовують ефективні методи пошуку роботи через Інтернет.

Всі 17 учасниць пройшли всі заняття та отримали Сертифікат участі. На момент завершення програми 2 жінки працевлаштувалися, 6 жінок безпосередньо ведуть перемовини  з роботодавцем. У кожної є Індивідуальний 12-місячний план розвитку та змін свого життя на краще. 
 

З відгуків учасниць: 

Тетяна Запольська « ...У клубі панує приємна гостинна атмосфера. Викладання проводиться на високому професійному рівні. Дуже інформативний роздатковий матеріал.  Набуті під час навчання вміння та навички я вже практично застосувала, допомагаючи у пошуку роботи  дітям-студентам та своїм знайомим...» 

Леся Костенко «Дякую за відкритість, простоту, за навчальні ігри. Дякую, що допомогли мені відкрити себе, використати свої організаторські  навички, подолати страхи, проявити ініціативність. Завдяки програмі «Клуб праці»,  я зрозуміла як правильно складати  резюме, мотиваційний лист, правильність проходження інтерв‘ю; знайшла свій напрямок. Зовсім скоро Ви почуєте мене на радіо як «креативного диктора». Дякую, що навчання було безкоштовне. Завдяки «Клубу праці» я знайшла нових друзів» 

Тетяна Ковальчук: «Внутри меня зарядилась батарейка. Я ожила! Я готова горы свернуть. Я знаю, что я могу и хочу. Я - ЛИЧНОСТЬ!» 

Олена Гайструк: «Чудовий, цікавий дуже корисний  і дієвий тренінг. Конкретні рекомендації, чіткі схеми резюме. Висвітлення помилок найпоширеніших. Хотілось подальшого розвитку в рамках вашого клубу!» 

Інна Охрімець: «Тренінг на вищому професійному рівні. який змушує людину рухатися вперед»

Оксана Дейнека: «Эта программа помогла разобраться в себе и подсказала как свои «-» превратить в «+»». 

Катерина Сидоренко: «Дякую за доброзичливість, щирість, позитивну атмосферу. Я повірила в свої сили. Кожен день буду робити кроки, які наблизять мене до цілі і в один прекрасний день ціль буде реалізована».

__________________________

 

 

 

 

                                  

веб дизайн www.htd.kiev.ua © 2002