тел.:
тел/факс:

38 (044) 289-71-32
38 (044) 234-83-68

Найближчі тренінги

Події

Нашi видання

Архив

Інтернет-газета "Сім'я та ґендерна рівність"

Виртуальная поликлиника, советы врачей, вакансии для медиков, коллекция
рефератов, самотестирование,  лекарства, каталоги врачей, фирм, клиник
Украины, сексология, психотерапия, гомеопатия, духовное развитие,
нетрадиционная медицина, последние новости...

 


    Подii 2013-2014 р      -- Подii 2011-2012 р. --     Подii 2009-2010 р.       Подii 2008 р.

-----------------
20-22 листопада та 4-6 грудня
 2012 р. в рамках проекту «Свобода від насильства: розширення прав та можливостей дівчат і жінок у складних життєвих обставинах» (МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) та Представництво міжнародної організації «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні) та у співпраці з Міністерством соціальної політики України було організоване навчання з питань попередження насильства для представників районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 17 регіонів України. Навчання проводили тренери Міжнародного гуманітарного центру «Розрада», експерти проекту «Свобода від насильства»:

·  Бондаровська Валентина Матвіївна, кандидат психологічних наук, директор Всеукраїнської громадської організації «Розрада»

·  Куриленко Ольга Яківна, головний тренер Всеукраїнської громадської організації «Розрада»

·  Гуцаленко Тетяна Віталіївна, психолог, тренер Всеукраїнської громадської організації «Розрада»

 

В рамках проведених тренінгів учасники мали змогу подивитися із різних точок зору на проблему насильства в сімї, познайомитися із психологічними особливостями особи, яка пережила насильство, та особи, яка вчиняє насильство, розглянути методики індивідуальної та групової роботи із ними, знайти шляхи використання закордонних практик у реалізації різноманітних корекційних програм з попередження домашнього насильства, а також визначити коло відповідних організацій, які залучені до вирішення ситуації насильства, їх можливості та обмеження як на етапі виявлення, так і на подальших етапах надання допомоги.  Значна увага протягом всього тренінгу приділялася позитивному досвіду кожного з учасників та тих організацій, які вони представляють, у подолання наслідків домашнього насильства. 

---------------------------
В рамках проекту «Свобода від насильства: розширення прав та можливостей дівчат і жінок у складних життєвих обставинах»
, який впроваджується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та організацією «Право на здоров’я» в Україні за підтримки Агенції з гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (
UN WOMEN) 23-26 жовтня 2012 року був проведений тренінг для спеціалістів щодо запровадження програми для дівчат (14-18 років) та жінок, які пережили насильство, або належать до групи ризику.

У розробці та реалізації даної тренінгової програми прийняли участь фахівці ВГО «Розрада». В якості тренерів виступили:

·       Валентина Бондаровська – кандидат психологічних наук, директор ВГО «Розрада»;

·       Ольга Куриленко – головний тренер ВГО «Розрада»;

·       Тетяна Гуцаленко – практичний психолог, тренер ВГО «Розрада»;

·       Ольга Возіянова – головний дитячий психолог ВГО «Розрада»;

·       Ірина Никонова - психолог вищої категорії.

На тренінгу була представлена пілотна версія програми для жінок та дівчат, які пережили насильство або належать до групи ризику. Програма створена із врахуванням вікових особливостей її учасниць та складається із двох частин, у яких детально описані особливості індивідуальної роботи із дівчатами, віком від 14 до 18 років та особливості індивідуальної та групової роботи із жінками.

 

 

Під час проведення даного тренінгу учасники мали змогу познайомитися із основними засадами створення даної програми, її структурою та змістовним наповненням, відпрацювати на практиці запропоновані вправи і обговорити їх ефективність. Крім цього, значна увагу на тренінгу була приділена визначенню психологічного портрету жінки та дівчини, які пережили насильство, та формуванню навичок, необхідних для ефективної індивідуальної та групової роботи із ними.

 У тренінгу взяли участь працівники організацій, які в м. Києві надають послуги дівчатам та жінкам, які пережили насильство (представники Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», центру допомоги дівчатам та молодим жінкам у складних життєвих обставинах «Право на здоров’я», центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського та Подільського р-нів у м. Києві, центру у справах сім’ї та жінок Деснянського р-ну, Київського міського центру сім’ї «Родинний дім»).

Детальнішу інформацію ви зможете знайти на сайті організації «Право на здоров’я»: http://www.healthright.org.ua/node/225

 

                          --------------------------------

В рамках проекту «Свобода від насильства: розширення прав та можливостей дівчат і жінок у складних життєвих обставинах», який впроваджується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та організацією «Право на здоров’я» в Україні за підтримки Агенції з гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (UN WOMEN) 24-28 вересня 2012 року був проведений тренінг для спеціалістів, які працюють у сфері попередження насильства, щодо запровадження корекційної програми для чоловіків, які вчиняють насильство або належать до групи ризику.

Тренінг проводили експерти, котрі були залучені до розробки програми, та фахівці, які працюють з чоловіками, які вчиняють насильство або належать до групи ризику. Окремі блоки розробленої тренінгової програми були проведені фахівцями ВГО «Розрада»: 

·       Валентина Бондаровська – кандидат психологічних наук, директор ВГО «Розрада»;

·       Ольга Куриленко – головний тренер ВГО «Розрада»;

·       Тетяна Гуцаленко – практичний психолог, тренер ВГО «Розрада». 

На тренінгу учасники мали змогу познайомитися із пілотною версією програми  для чоловіків, які вчиняють насильство. У розробленій програмі детально висвітлені  особливості проведення індивідуальної та групової роботи із даною цільовою категорією, запропоновані окремі сесії для проведення індивідуальної роботи та комплексна тренінгова програма.

У тренінгу взяли участь працівники організацій, які в м. Києві надають послуги дівчатам та жінкам, які пережили насильство (представники Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», центру допомоги дівчатам та молодим жінкам у складних життєвих обставинах «Право на здоров’я», центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського та Подільського р-нів у м. Києві, центру у справах сім’ї та жінок Деснянського р-ну, Київського міського центру сім’ї «Родинний дім»).

 

 


Дета
  Детальнішу інформацію ви зможете знайти на сайті організації «Право на здоров’я»: http://www.healthright.org.ua/2012-10-02

 

                                      ----------------------------------------
В рамках благодійного проекту МБФ «Лікар.інфонд» «Розумна благодійність» фахівцями Всеукраїнської громадської організації «РОЗРАДА» із метою сприяння адаптації підлітків, що виховуються без батьків, до зовнішнього середовища після випуску з навчально-виховного закладу була проведена серія інтерактивних занять для дітей з дитячих будинків.

Тематика тренінгових занять охоплювала наступні теми: мистецтво ефективного спілкування, формування лідерських навичок і вміння працювати в команді,основи профорієнтації та підготовку до сімейного життя.

Діти, приймаючи участь у груповій роботі мали змогу здобути досвід ефективного спілкування, коли можна виражати та доносити власну думку, не ображаючи іншого, слухати, чути та розуміти один одного. Граючи, вони відтворювали реальні ситуації взаємодії, знайомилися більше із собою та групою, отримували нові знання та враження.

 В кожному дитячому будинку було проведено по два тренінгових заняття: із молодшими та старшими підлітками. Тематики занять залежали від вибору адміністрації кожного із закладів.

Тренери:

Гуцаленко Тетяна Віталіївна
Куриленко Ольга Яківна
Садовенко Оксана Ігорівна

 Проведені заходи:

 1.             В районному дитячому будинку «Рідний дім» Золочівського району Львівської області 17.05.2012 були проведені два тренінгові заняття на тему: «Мистецтво ефективного спілкування. Основи лідерства».  Діти 12-13, 14-16 років.


7-8.06.2012 відбулася друга зустріч із дітьми,
під час якої тренерами було продовжено тренінгову роботу із дітьми. Були проведені чотири тренінгові заняття:

-  для групи дітей 12-14 років - «Командна робота: навички роботи в групі», «Групова робота: виготовлюємо мобіль»


  -  для дітей 15-16 років - «Командна робота: навички роботи в групі» та «Групова робота: пізнаємо світ через мистецтво».

---------------------------

1.     В Золочівському дитячому будинку змішаного типу Харківської області відбулися по дві зустрічі із кожного групою дітей:

-  28.03.2012 – «Ефективна комунікація. Мистецтво розв’язування конфліктів» (молодші підлітки), «Основи профорієнтації. Ринок праці. Спілкування із роботодавцем» (старші підлітки)

-   11.05.2012 – «Мистецтво ефективного спілкування. Підготовка до сімейного життя» (старші підлітки), «Мистецтво ефективного спілкування. Основи лідерства» (молодші підлітки).


3.
   
В Дніпропетровському районному дитячому будинку «Сім’я» 17.04.2012 були проведені два тренінгові заняття «Основи профорієнтації. Ринок праці. Спілкування із роботодавцем».


4.  
В Добровеличківській ЗОШ-інтернаті I-III ст. Кіровоградської області 07.04.2012 для двох груп дітей були проведені тренінгові заняття на тему: «Мистецтво ефективного спілкування. Формування лідерських навичок та вміння працювати в команді». Крім цього, додатково проведена інтерактивна лекція «Мистецтво як один із чинників формування гармонійної особистості: про мистецтво - дітям» дозволила дітям доторкнутися до справжнього мистецтва і відкрити в собі нові здібності та таланти.

Більш детально ознайомитися із проведеними тренінгами ви можете на сайті http://www.likarinfund.org

---------------------------

11 травня 2012 року в рамках проекту «Створимо безпечне середовище для адаптації та інтеграції дітей-біженців» за підтримки Данської ради у справах біженців відбувся майстер-клас для шкільних психологів з передачі корекційних методик роботи на тему: «Створимо безпечне середовище для навчання та адаптації дітей-біженців»

В майстер-класі прийняли участь 14 психологів зі шкіл Деснянського району. Кожен з них мав змогу на практиці познайомитися із розробленою фахівцями нашого центру тренінговою програмою для молодших школярів по підвищенню рівня їх толерантності, обмінятися професійним досвідом із колегами та здобути необхідні знання для роботи із дітьми-біженцями та дітьми-вимушеними мігрантами. 

У своїх відгуках учасниці відзначили професійність тренерів, універсальність та необхідність запропонованого матеріалу, доброзичливу атмосферу.

 

-------------------

7 травня 2012 року в рамках проекту «Створимо безпечне середовище для адаптації та інтеграції дітей-біженців» за підтримки Данської ради у справах біженців відбувся майстер-клас на тему: «Залучення дітей-біженців до культурологічного простору України»  для вчителів ЗОШ N7 м. Білої Церкви.

Учасниками майстер-класу були вчителі молодших класів, класні керівники, вчителі малювання та трудового виховання, завучі з виховної та позакласної роботи, вчителі продовженого дня.

Вчителям були представлені методологічні підходи використання інтерактивних технологій в роботі з класами, в яких навчаються діти-біженці та можливості використання інтерактивних підходів в позакласній роботі; особливості полікультурного навчання; приклади розробок інтерактивних занять; підхід до розгляду культурологічних особливостей та відмінностей, що виходять з культурного та історичного розвитку країн  - України та рідної країни дитини біженця.

Вчителі мали змогу  відпрацювати вправи, стати безпосередніми учасниками виконання вправ та зрозуміти особливості інтерактивного підходу та методику їх проведення та обговорення.  Для багатьох з учителів це було новою інформацією. Безпосередньо на майстер-класі вони мали змогу впевнитися в дієвості такого підходу, визначити особливості вікового сприйняття дітьми інформації та особливості роботи з такими дітьми в інтерактивній формі.

-------------------

25-27 квiтня 2012 в рамках проекту «Створимо безпечне середовище для адаптації та інтеграції дітей-біженців» за підтримки Данської ради у справах біженців був проведений триденний тренінг для змішаної групи дітей (дітей-біженців та дітей-громадян України) з підвищення рівня толерантності їх спілкування.

Тренінг відбувся на базі загальноосвітньої школи № 7 м . Біла Церква за повного сприяння адміністрації школи. В тренінгу прийняли участь 16 учнів 9-10 класів, серед яких були діти-біженці, діти-іноземці та діти-громадяни України.

Метою даного тренінгу було підвищення рівня толерантності спілкування його учасників. В процесі тренінгу діти мали змогу ближче познайомитися власне із поняттям «толерантність» та прийняти участь у вправах, які дозволяють здобути відповідні навички для того, щоб поводитися більш толерантно як спілкуючись із однолітками, так і у повсякденному житті.

Під час отримання зворотного зв’язку після трьох днів тренінгу діти особливо відзначили сприятливу атмосферу, доступність наданого матеріалу та сказали, що в майбутньому будуть намагатися використовувати всі знання та враховувати отриманий на тренінгу досвід толерантності

-------------------

3 квітня 2012 року в рамках проекту «Створимо безпечне середовище для адаптації та інтеграції дітей-біженців» за підтримки Данської ради у справах біженців був проведений майстер-клас на тему: «Методика виявлення та подолання психологічних труднощів у навчанні дітей-біженців».

Участь у даному майстер-класі прийняли вчителі та психологи  загальноосвітніх шкіл м. Києва, в яких навчаються діти - біженці. В процесі роботи майстер-класу були розглянуті  фактори, які впливають на труднощі у навчанні цих дітей та представлені основні методики та підходи до їх подолання:

-   міграційна педагогіка;

-   полікультурність;

-   психологічні засади співпраці вчителів, психологів та батьків;

-   особливості формування атмосфери позитивності та толерантності.

Під час майстер-класу учасники мали змогу відпрацювати методики роботи з дітьми, познайомитися  із елементами створення позитивної та толерантної атмосфери в класі, де навчаються діти-біженці, та на конкретних прикладах визначити можливості співпраці психолога та вчителя. 

Після проведення майстер-класу учасники особливо відзначили професійність тренерів, корисність наданої їм інформації, доступність форми її подачі та доброзичливу атмосферу. 

-------------------

23 березня 2012 р. у Київському міському центрі роботи з жінками при підтримці Посольства Іспанії в Україні відбувся круглий стіл на тему: Жінки в Україні: виклики та перспективи».

В роботі круглого столу прийняли участь і виступили посол Іспанії в Україні пан Хосе Родрігес Мояно, посол Аргентини в Україні пані Ліла Ролдан Васкес де Муан, координатор секторів охорони здоров‘я та соціального захисту Делегації Європейського Союзу в Україні п. Сергій Полюк, заступниця директораДепартаменту сімейної політики Міністерства соціальної політики України п.Тетяна Іваненко, директор департаменту соціальної допомоги НДО «Ла Страда» п. Катерина Черепаха, експерт з питань гендерної рівності і режисер кіно пані Беатріс Родригес, директор Київського міського центру роботи з жінками п.Віра Міленко.

В роботі круглого столу прийняло участь понад 30 представників громадських організацій та державних установ, які працюють в напрямку встановлення в Україні гендерної рівності та попередження гендерного насильства. В роботі круглого столу взяла участь президент ВГО «РОЗРАДА» п. Валентина Бондаровська.

Особливу увагу учасників круглого столу привернула інформація про стан гендерної рівності і подолання наслідків гендерного насильства в Іспанії. Так, пані Беатріс Родригес розповіла, що в Іспанії існує дієва система перенаправлення і взаємодії  всіх структур, задіяних в системі подолання гендерного насильства. Насильство визнане кримінальним злочином, Існує Протокол співробітництва між вказаними структурами, у відповідності з яким як тільки поступає скарга на насильство в будь-яку з вказаних організацій, в той же час ця скарга стає відомою у суді. Суд невідкладно виносить рішення про захист жертви насильства. З цього моменту кривдник не може наближатися до жертви. Існує, навіть, браслет, який носить кривдник і по якому є можливим відстежувати, де знаходиться кривдник. Номер телефону, по якому телефонують, є дуже простим – 016.

Міністерство культури  Іспанії сприяло створенню фільмів,  які допомагають у боротьбі за гендерну рівність. ЗМІ теж приділяють увагу цій проблемі. 

-------------------

6 березня 2012 року відбувся заключний захід проекту «Захист прав дитини в ситуації розлучення» - круглий стіл на тему:  «Захист прав дитини в ситуації розлучення батьків.  Підсумки виконання Проекту».

До участі в роботі Круглого столу були запрошені фахівці пілотних регіонів, які приймали участь в заходах по його реалізації, керівники міських служб м. Києва, представники державних та недержавних організацій.

Програма Круглого столу передбачала:

1.   Інформаційне повідомлення щодо проведених заходів в рамках виконання Проекту та отриманих результатів.

2.   Презентація результатів проведення фокус-груп в пілотних регіонах.

3.   Презентація проведення тренінгових програм на тему: «Захист прав дитини в ситуації розлучення».

4.   Презентація проведення майстер-класів на тему: «Особливості проведення дослідження психоемоційного стану дитини та дитячо-батьківських відносин в ситуації конфліктного розлучення батьків».

5.   Формулювання пропозицій та  доповнень до Законодавства України. 

6.   Презентація інформаційних матеріалів, пам‘яток та буклетів, виданих в рамках Проекту

7.   Підведення підсумків. Завершення роботи круглого столу.

При підведенні підсумків тренінгових програм та майстер-класів безпосередні учасники програм поділилися своїми враженнями та результатами застосування отриманих на тренінгах та майстер-класах знань на практиці.

Всі учасники Круглого столу зійшлися на думці про важливість роботи, направленої на попередження розлучень в сім‘ях, підготовку молодих людей до сімейного життя, формування у них відповідального ставлення до долі своїх дітей. 

----------------------

22-23 лютого 2012 року у місті Києві та 29 лютого - 1 березня 2012 року – в місті Вінниця в рамках проекту «Захист прав дитини в ситуації розлучення» було проведено два майстер-класи для практичних психологів на тему: «Особливості проведення дослідження психоемоційного стану дитини та дитячо-батьківських відносин в ситуації конфліктного розлучення батьків».

На майстер-класі були представлені розроблені фахівцями центру структурні документи, а саме: вимоги до фахівця, який буде проводити дослідження; договором, який ми пропонуємо заключати із обома батьками; структурою проведення дослідження та формою висновку фахівця-психолога, а також переліком методик, які ми вважаємо за доцільне використовувати для діагностики психоемоційного стану дитини та особливостей її міжособистісних відносин в сім‘ї. Крім цього, учасникам був наданий ефективний та надійний інструмент для діагностики особливостей дитячо-батьківських відносин, який дозволяє виявити не лише тип прив’язаності між дитиною та кожним з батьків, але й визначає ту сферу цих відносин, яка потребує корекції.

Після майстер-класу кожен з учасників отримав диск зі всіма інформаційними матеріалами та видання фахівців ВГО «Розрада», які були розроблені та надруковані в рамках проекту «Захист прав дитини в ситуації розлучення».

 

У майстер-класі, який проходив в  м. Києві, прийняли участь 29 осіб, серед яких були: психологи районних соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, досвідчені шкільні психологи, яким доводилося писати психолого-педагогічні характеристики про дитину, батьки якої розводилися, та  психологи дитячих садків.

По результатам проведення майстер класу учасниці особливо відзначили професійність тренерів, важливість, актуальність та корисність розробленої методики дослідження, структурованість наданого матеріалу та доступність його представлення, гармонійне поєднання теоретичного матеріалу із практичними вправами.

 

З відгуків учасників:

«...Тема майстер-класу актуальна і потрібна. А її висвітлення – структуроване, методично забезпечене і майстерно доведене. Залишилося відчуття повного задоволення потреби спеціаліста. Участь у виконанні запропонованих вправ дала матеріал для самоаналізу...»

«...Інформативно, корисно, цікаво, вчасно, професійно, компетентно, динамічно, толерантно, активно, легко. Дякую за щирість, бажання вберегти колег від суворих позовів і за ваше власне захоплення своєю справою...»

«...Велике дякую за: 1) кратку систематизовану, структуровану робочу  інформацію; 2) за максимально безпечну роботу; 3) за безоціночне відношення до учасників; 4) за високий рівень професіоналізму...»

«...Отримала багато корисної інформації для своєї роботи. Особлива подяка за презентацію методик, які допоможуть у подальшій роботі. Від майстер-класу отримала масу задоволення та емоційного піднесення – готова до активної роботи!..»


У ма У майстер-класі, який проходив в м. Вінниця, прийняли участь 21 учасник, серед яких були психологи з системи освіти та представники районних соціальних служб, які безпосередньо залучені до проблеми забезпечення найкращих інтересів дитини та дотримання її прав.

  

З відгуків учасників:

 

«...Вдячна за презентацію методики психологічних досліджень, які дають змогу об’єктивно розібратись у сімейних взаємовідносинах та обрати правильне рішення при розв’язанні сімейних спорів...»

«...Майстер-клас було проведено на високому рівні. Інформація подана структуровано та цікаво. Заняття принесли нові знання, досвід та позитивні емоції...»

«...Дякую за чудовий майстер-клас! Дуже сподобалася форма роботи. Особливо те, що була можливість не просто ознайомитися із новою методикою, а й відчути як вона працює, усвідомити певні аспекти...»

«...Дякую організаторам за якісно підготовлений майстер-клас. За професійність тренерів,, зручні та доцільні роздаткові матеріали...»

-------------------

27 грудня 2011 року в рамках проекту «Створимо безпечне середовище для адаптації та інтеграції дітей-біженців» за підтримки Данської ради у справах біженців була проведена фокус-група на тему: «Аналіз наявної ситуації щодо становища дітей-біженців та їх сімей в Україні у соціально-психологічному контексті».

До участі в роботі фокус-групи були запрошені експерти, представники державних і недержавних організацій м. Києва, вчителі та фахівці, які безпосередньо працюють із дітьми-біженцями та їх сім’ями. Всього в роботі фокус-групи прийняли участь 19 осіб.

В результаті роботи фокус-групи були отримані матеріали, аналіз яких дозволив проаналізувати соціально-психологічні потреби дітей-біженців; труднощі їх входження в культурологічний простір; вікові та індивідуальні особливості адаптації дітей. Вся ця інформація буде врахована при подальшій розробці та реалізації методик роботи з дітьми-біженцями в рамках Проекту, направлених на створення безпечного середовища для адаптації і навчання дітей.

-------------------

7-9 грудня 2011 р. у м. Вінниця відбувся триденний тренінг на тему: «Захист прав дитини в ситуації розлучення: основні проблеми і шляхи їх розв‘язання».  Тренери: канд.. психол наук Валентина Бондаровська, Ольга Куриленко, Тетяна Гуцаленко. Учасники тренінгу: адвокати, які працюють в галузі сімейного права; представники:  служб в справах дітей, соціальних служб в справах сім‘ї, дітей і молоді; обласного управління в справах сім‘ї, молоді і спорту ; органів опіки і піклування; районної  соціальної служби Вінницького району; начальник центру практичної психології Калинівського району, шкільні психологи.

Програма тренінгу передбачала розгляд таких питань, як : мінімізація травматичного впливу на дитину ситуації розлучення батьків,  визначення поняття «найкращі інтереси дитини» та їх урахування при розгляді долі дитини, спільний план виховання дитини і його місце у процедурі розлучення батьків, спостереження психолога  за поведінкою дитини, оцінка психо-емоційного стану дитини і її батьків, як інструмент урегулювання додержання найкращих інтересів дитини. Учасники тренінгу мали можливість переглянути відео-лекцію професора З.В.Ромовської щодо Сімейного кодексу України  і обговорити проблеми застосування норм Сімейного кодексу у ситуації  розлучення батьків дитини.

Тренінг пройшов у напруженій спільній роботі тренерів і учасників. Деякі цитати з відгуків учасників: «Потрібна інформація. Актуальні теми. Практичний досвід». «Спасибо огромное! Удалось посмотреть по-новому на проблему. Появилось много новых идей… Понравилась командная работа». «За три дня я получила огромное количество интересной информации, приобрела навыки и опыт…Спасибо!» «Тренінг  проведений на належному рівні за участю високваліфікованих спеціалістів…»

-------------------

1 грудня 2011 року Всеукраїнська громадська організація «Розрада» за підтримки Данської ради у справах біженців розпочала реалізацію проекту «Створимо безпечне середовище для адаптації та навчання дітей-біженців».

Тривалість проекту: з 1 грудня 2011 по 31 травня 2012 року.

Мета проекту: розробка та впровадження соціально-психологічних методів сприяння процесам інтеграції та адаптації дітей-біженців

Основними завданнями проекту є:

- визначення основних психологічних труднощів та проблем інтеграції дітей-біженців в Україні;

- підвищення соціально-психологічної компетенції осіб, які безпосередньо працюють із дітьми-біженцями.

Цільові групи проекту: діти-біженці, діти, які шукають притулку в Україні та особи, які безпосередньо працюють із ними та їх сім’ями.

-------------------

29 листопада 2011 року в центрі «РОЗРАДА» розпочався триденний тренінг для психологів, юристів, соціальних працівників  на тему  «Захист прав дитини в ситуації розлучення».

На тренінгу розглядаються питання: 
- стандартів психологічної оцінки психо-емоційного статусу дитини та її батьків;
- процедур опитування дітей з приводу місця їх проживання;
- ролі спільного для батьків плану виховання дитини;
- проблеми Законодавства щодо захисту прав дитини в ситуації розлучення;
- визначення понять «найкращі інтереси дитини», «потреби дитини» тощо.  

Тренери: Канд.психол.наук В.М.Бондаровська, головний тренер центру «РОЗРАДА» О.Я.Куриленко, психолог Т.В.Гуцаленко.
В роботі тренінгу в якості запрошеного консультанта прийме участь автор сімейного кодексу професор З.В.Ромовська.

--------------------------------

24 листопада 2011 року в Київському Будинку вчених було проведено Всеукраїнською громадською організацією «РОЗРАДА» презентацію на тему «Психолого-педагогічний та культурологічний підхід до виховання дітей».
Керівник В.М.Бондаровська – канд..психол.наук.   Доповідачі: В.М.Бондаровська, О.А.Возіянова, О.Я.Куриленко, О.І.Садовенко. М.К.Соломатіна, І.О.Савенець.

Було представлено результати двох проектів, виконаних центром у 2010- 2011 рр. 
Метою було поділитися результатами та залучити фахівців до виконання продовження проектів задля ознайомлення фахівців та громадськості з новими підходами до поєднання психологічної роботи з дітьми, зокрема, з їх психологічними травмами, та педагогічного та культурологічного підходів до формування етичних норм, інтелектуальних вмінь, зокрема, дослідницьких та розвитку рівня культури дітей.

Було представлено відеоряд, який показував командну роботу дітей, відвідування ними музеїв, перегляд художніх альбомів, побудови з піску моделей єгипетських пірамід тощо.  
Презентація пройшла успішно.
 

 -------------------  

25-26 жовтня 2911 року в м. Києві в Українському домі відбулася міжнародна конференція «Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків в європейських країнах». 

На конференції виступили представники уряду України віце-прем‘єр-міністр С.Тігіпко та Перший заступник Міністра соціальної політики України В.Надрага, Голова Державної служби молоді та спорту України Р. Сафіулін, Заступник  Голови Представництва ЄС в Україні М.Юрікова, В.о. директора Представництва Програми розвитку ООН в Україні О.Панова,  представник Уповноваженого Верховної ради України з прав людини В.Яценко. На конференції відбулися пленарні засідання, на яких виступали представники таких  європейських країн, як Польща, Греція, Франції,Швеції,Сербії, Ірландії, португалії, Австрії, Норвегії та інших. 

Відбулася робота секцій. На секції 6. «Партнерство між органами влади та неурядовими організаціями у розробці та здійсненні гендерної політики» виступила президент Всеукраїнської громадської організації «РОЗРАДА» В. Бондаровська. 
Тема її виступу: «Партнерство між органами влади та НДО при реалізації рівних прав батька і матері на виховання дитини». Йшлося про реалії  складання(чи нескладання) батьками, які розлучаються спільного плану виховання дитини. Батькам, які знаходяться у конфлікті, т им не менш необхідно домовитись про:

·         цінності, яких притримується людина;

·         мотиви життєдіяльності дитини;

·         етичні і моральні норми, в які вірить і яких намагається притримуватись людина;

·         інтелектуальний рохзвиток дитини;

·         засоби запобігання психологічних травм дитини і формування її адекватної самооцінки;

·         формування життєвих вмінь дитини тощо.


---------------------------

7-8 червня 2011 року в рамках проекту підтриманого фондом  Open Ukraine  у м. Вінниця відбулась кураторська зустріч та Міжрегіональний круглий стіл за участю практичних психологів районів м.Вінниця, які запроваджували даний проект на практиці, представників державних організацій та установ Вінницької області та м.Києва.

Усі учасники у своїй роботі продовжують стикатися з заявленою проблемою щодо дітей трудовх мігрантів та зацікавлені у нових практичних пізнаннях по даній темі.

Також було відмічено психологами, що дана програма діє, показала  вагомі результати  та має майбутнє у вигляді подальшої реалізації. Учасниками було надано презентації з проробленої  ними роботи з дітьми трудових мігрантів та надано видимі результати на краще з боку дітей.

У відгуках учасники відмітили, що:

·         Наприкінці співпраці бачать практичні результати, та впевнені що далі буде краще;

·         Також учасники продовжували дякувати за надану батарею тестів для діагностики, та створену програму корекційної роботи для дітей трудових мігрантів, які є практичними та такими яких до цього моменту ще не було, а потреба була нагальною;

·         Наголосили на тому, що будуть і надалі застосовувати надані нами методики в своїй подальшій практичній діяльності.  

 

--------------------

8 червня 2011 року ВГО «РОЗРАДА»  при підтримці Посольства Нідерландів в Україні в м.Вінниця було проведено фокус-групу на тему: «Захист прав дитини в ситуації розлучення батьків – основні проблеми і шляхи їх розв‘язання». В роботі фокус-групи взяли участь експерти: судді модельних судів та судової адміністрації Вінницької області, адвокати, представники кримінальної міліції в справах дітей, управління в справах обласного центру практичної психології, обласного управління сім‘ї та молоді, освіти.

На фокус групі обговорювались наступні питання – «Що означає вирішення питань, що стосуються дитини, в найкращих інтересах дитини?», «Які права дитини мають бути дотримані при розлученні її батьків?»( майнові права дитини та обов‘язки батьків їх дотримуватись; право дитини на житло; право дитини на аліменти; право дитини на визначене місце її проживання; право дитини на піклування з боку батьків; і таке інше); «.Чи існує стандарт психологічної оцінки психо-емоційного стану дитини та її батьків?» « Які Ви знаєте документи, що регламентують, на даний момент, проведення психологічної експертизи психо-емоційного стану дитини та її батьків?» - на міжнародному, на всеукраїнському рівні та на регіональному рівнях? «Якою повинна бути процедура затвердження стандартів психологічної експертизи?» «Хто визначає методи офіційної психологічної експертизи?», «Яка різниця між експертним професійним висновком та результатом судової психологічної експертизи?», «Роль державної і незалежної професійної експертизи? Чи потрібні нам затверджені державою незалежні експерти?», «Чи потрібні зміни в Законодавстві України щодо цього питання?», «Яким має бути стандарт психологічної експертизи?», «Хто має проводити психологічну експертизу?» «Хто має навчати фахівців? Як має проводитись сертифікація фахівців?»

Фокус-група пройшла плідно, було створено основи для подальшої реалізації мети та завдань проекту.

-----------------------------

2 червня 2011 року ВГО «РОЗРАДА»  спільно з управлінням в справах сім‘ї, молоді і спорту  Районної у м. Києві Голосіївської державної адміністрації   при підтримці Посольства Нідерландів в Україні провела фокус-групу на тему: «Захист прав дитини в ситуації розлучення батьків – основні проблеми і шляхи їх розв‘язання», В роботі фокус-групи взяли участь експерти: начальник департаменту з сімейної і гендерної політики Міністерства сім‘\, молоді і спорту України Ламах Е.Б.,  головний спеціаліст МВС України з захисту прав людини Лазаренко О.О., начальник управління сімейної та молодіжної політики Коляда В.С., а також представники державних установ управлінської ланки Голосіївського району міста Києва, зокрема: Ніколаєнко Н.М. начальник служби у справах дітей ГРДА; начальник відділу управління в справах сім‘ї ГРДА Галойдюк В.В.; Гоголь І.М., головний спеціаліст відділу у справах сім‘ї, молоді та спорту ГРДА; начальник управління освіти ГРДА Телевний В.І.; Сітанська Л., ГРЦСССДМ; Сліпачук О.П.директор центру у справах сім‘ї та жінок «Родинний дім»ГРДА; Невідома О.Г.ГРЦСССДМ головний спеціаліст орг. та метод. відділу соціальної роботи та інші..

На фокус групі обговорювались наступні питання – «Що означає вирішення питань, що стосуються дитини, в найкращих інтересах дитини?», «Які права дитини мають бути дотримані при розлученні її батьків?»( майнові права дитини та обов‘язки батьків їх дотримуватись; право дитини на житло; право дитини на аліменти; право дитини на визначене місце її проживання; право дитини на піклування з боку батьків; і таке інше); «.Чи існує стандарт психологічної оцінки психо-емоційного стану дитини та її батьків?» « Які Ви знаєте документи, що регламентують, на даний момент, проведення психологічної експертизи психо-емоційного стану дитини та її батьків?» - на міжнародному, на всеукраїнському рівні та на регіональному рівнях? «Якою повинна бути процедура затвердження стандартів психологічної експертизи?» «Хто визначає методи офіційної психологічної експертизи?», «Яка різниця між експертним професійним висновком та результатом судової психологічної експертизи?», «Роль державної і незалежної професійної експертизи? Чи потрібні нам затверджені державою незалежні експерти?», «Чи потрібні зміни в Законодавстві України щодо цього питання?», «Яким має бути стандарт психологічної експертизи?», «Хто має проводити психологічну експертизу?» «Хто має навчати фахівців? Як має проводитись сертифікація фахівців?»

Фокус-група пройшла плідно, було створено основи для подальшої реалізації мети та завдань проекту.

---------------------

28-30 березня  2011 у м. Вінниця в рамках проекту, підтриманого фондом «Open Ukraine» був проведений триденний тренінг для заступників директорів шкіл з виховної роботи по представленню програм соціально-психологічної реабілітації та супроводу дітей трудових мігрантів, направлених на:

-   формування лідерських якостей;

-   визначення пріоритетів саморозвитку;

-   формування відповідальності за власне життя;

-   розвиток вміння робити усвідомлений вибір та планувати власне майбутнє.

Учасниками тренінгу були 16 заступників з виховної роботи з різних районів Вінницької області. В ході проведення тренінгової програми учасники не лише отримали відповідний практичний та методичний інструментарій, але й зрозуміли специфічні проблеми  дітей трудових мігрантів і виокремили ті їх особистісні характеристики, які необхідно враховувати при спілкуванні із ними та залученні їх до різноманітних видів позашкільної роботи. Крім цього, програма даного тренінгового заходу була побудована таким чином, що у більшості практичних вправ із запропонованих нами для роботи із дітьми трудових мігрантів, вони мали змогу приймати участь і уявити себе на місці цих дітей. Останнє є дуже важливим і корисним, оскільки усвідомлення вчителями власних пріоритетів в житті та оцінка власних якостей, здібностей та вмінь перед тим, як працювати з дітьми по цим напрямам, є необхідною умовою ефективності роботи.

У відгуках учасники особливо відзначили корисність отриманої інформації, її актуальність у поєднанні із практичністю, доброзичливу атмосферу і спрямованість на конструктивне вирішення наявних проблем. 

 

**********

     Ольга Куриленко,   Оксана Садовенко,    Марія Соломатіна

Звіт  про проведення навчальної 3-денної  тренінгової програми  для представників освіти

 «Представлення програм  проведення тренінгових занять з дітьми трудових мігрантів»  

 До участі в тренінговій програмі були запрошені соціальні педагоги, класні керівники та директори з виховної роботи загальноосвітніх шкіл пілотних районів Вінницької області (та інших районів Вінницької області, де є актуальною проблема  дітей трудових мігрантів).

Тренінг проходив  три дні, на протязі яких представникам освіти були представлені три тренінгові програми.

Метою кожного тренінгового дня було - представити  представникам освіти тренінгові програми, направлені на  формування у дітей трудових мігрантів певних  вмінь та навичок,  та відпрацювати методологічні рекомендації щодо їх використання в процесі шкільної та позашкільної роботи з учнями

Вміння та навички, якими не володіють діти трудових мігрантів і які потребують підтримки та додаткового розвитку, були визначені в результаті аналізу результатів роботи фокус-групи, проведеної з фахівцями у Вінницькій області  та ряду семінарів, що відбулися в ВГО Розрада за участі як фахівців Розради, так і  представників Міністерства у справі дітей,сім»ї та молоді, Кримінальної міліції у справах неповнолітніх, Соціальних служб та  інших організацій.

В результаті проведеної роботи, були визначені  навички та вміння , що отримали  відображення у трьох тренінгових програмах:

  • Особливості та рекомендації щодо проведення тренінгових занять з дітьми трудових мігрантів, направлених на розвиток комунікативних вмінь та навичок ефективного спілкування;
  • Культурологічно-художня програма роботи з дітьми трудових мігрантів;
  • Представлення методів арт-терапії та методологічних особливостей їх використання при роботі з дітьми трудових мігрантів.  

 Програма включала в себе:

  • розроблені програми;
  • методологічні рекомендації;
  • роздаткові матеріали;
  • інформацію для тренера. 

Даний матеріал був представлений учасникам тренінгової програми  як в паперовому варіанті, так і в зручному для використання електронному вигляді на електронних носіях.

**********

Короткий опис зустрічі з соціальними педагогами Вінницької області.  Проект „Open Ukraine”, тема: 
Вчимось дарувати дитині батьківське тепло
 

11 березня 2011 року у Вінниці відбувся майстер-клас «Арттерапевтичний підхід в індивідуальній та груповій роботі з дітьми трудових мігрантів».

 Учасниками зустрічі були соціальні педагоги Могильов-Подільського, Тульчинського та Ямпільського районів Вінницької області. Ведучою зустрічі була психолог МГЦ „Розрада” Соломатіна Марія.

 

Під час зустрічі були розглянуті питання теоретичного змісту (що є арттерапією, для чого і як можна використовуватися арттерапевтичний підхід в індивідуальній та груповій роботі, особливість роботи з дітьми трудових мігрантів), а також розглядалися на практиці деякі практичні вправи.

 

Вище розташовані фото до виконання проективної методики „Мій  настій”.  Дві малі підгрупи.

Також були  ігри:  „Магічний Віллі”, де можна було проявити свою творчість та креативність. Була гра «Загибель корабля», де кожний учасник мав змогу проявити себе, свої лідерські, та організаторські якості.

Були ігри та заняття в парах, де можна було дослідити особливості своїх особистісних кордонів, навчитися казать „Ні!”.

Була релакс-хвилинка, де можна було розслабитися та налаштуватися на позитивну подальшу роботу в групі.

На при кінці зустрічі кожний учасник отримав „Альбому арттерапевтичних  тематичних занять в групі з дітьми”, який можна використовувати в роботі з дітьми своєї школи.

Взагалі атмосфера в робочій групі була теплою та робочою. Учасники майстер-класу показали свій професіоналізм, як соціальні педагоги, високий рівень допитливості, цікавості та були досить активними в роботі.

Психолог  та  МГЦ „Розрада” і в подальшому готові підтримувати усіх учасників цього проекту. Ми доступні та відкриті для подальшої співпраці та запитань в їх нелегкій, але дуже важливій роботі з дітьми трудових мігрантів.  

Загальне фото.

__________________________

 

 

 

 

                                  

веб дизайн www.htd.kiev.ua © 2002