тел.:
тел/факс:

38 (044) 289-71-32
38 (044) 234-83-68

Найближчі тренінги

Події

Нашi видання

Архив

Інтернет-газета "Сім'я та ґендерна рівність"

Виртуальная поликлиника, советы врачей, вакансии для медиков, коллекция
рефератов, самотестирование, лекарства, каталоги врачей, фирм, клиник
Украины, сексология, психотерапия, гомеопатия, духовное развитие,
нетрадиционная медицина, последние новости...

 


     Подii 2013-2014 р    Подii 2011-2012 р .     -- Подii 2009-2010 р. --       Подii 2008 р .

8-9 грудня 2010 року в рамках проекту підтриманого фондом  Open Ukraine  у м. Вінниця відбувся майстер клас на тему «Корекційна тренінгова програма по роботі з дітьми трудових мігрантів». Навчальна група складалася з 22 осіб і включала психологів, методистів та соціальних педагогів, в цю групу входили як учасники попереднього тренінгу, який був присвячений діагностиці особистісних особливостей дітей трудових мігрантв, так і нові учасники.

Дуже важливим є той факт, що після попереднього тренінгу, проблема дітей трудових мігрантів стала актуальною в області. Всі діти взяті на облік. При цьому враховані не тільки діти трудових мігрантів, які працюють за кордоном, але й внутрішні трудові мігранти. Крім того, в цю категорію були враховані ті сімї, в яких навіть один з батьків є трудовим мігрантом.

Тому запропонована програма визвала ще більше зацікавлення.

Підводячи підсумки, учасники казали, що вони навіть не думали, що пізнавати себе так цікаво. Відзначали, що вони за ці два дні стали іншими, що багато узнали про себе і тепер дуже чекають, коли вже вони зможуть застосувати запропоновану програму.

 У своїх відгуках учасники відмітили що:

 • ·        програма майстер класу була сформована дуже логічно і послідовно

 • ·        інформація є корисною та цікавою

 • ·        заняття були змістовними

 • ·        почерпнули багато цікавого методичного матеріалу, який будемо впроваджувати в роботу з дітьми

 • ·        було приємно та цікаво працювати в створеній тренерами теплій та дружній атмосфері

 • ·        майстерність, фаховість тренерів та на лаштування на позитив

 • ·        сприяння особистісному зростанню

 • ·        широта душі та людяність

 • ·        практичні заняття були проведені професійно, динамічно, завдяки чому увага учасників не розсіювалась і запропонована інформація сприймалася повною мірою

 • ·        успіх тренінгу був зумовлений високим професіоналізмом і особистісним позитивним на лаштуванням тренерів

 • ·        дали можливість зрозуміти себе, пережити багато позитивних емоцій

 • ·        дали можливість зрозуміти, як працювати з дітьми трудових мігрантів

 • ·        дійсно майстер клас

 • ·        майстри своєї справи

 • ·        гарні та цікаві вправи та заняття, особливо використаю в роботі

 • ·        вінницька область з великим почуттям вдячності буде впроваджувати діагностичні та корекційні методики, які так майстерно складені та продумані

 • ·        за цей час зросла як особистість

 • ·        вдячність за методики, які є дуже пізнавальними, цікавими та ефективними

 • ·        допомогли подолати особистісні проблеми в процесі роботи

 • ·        щира подяка за велику кількість потрібної інформації, мобільність під час роботи, позитивні емоції та гарний настрій

 • ·        обовязково буду використовувати надані методики під час роботи з дітьми трудових мігрантів

 • ·        дуже цікаві вправи, які зможуть відкрити внутрішній світ дитини

_________________________

6-7 жовтня 2010 року в рамках проекту підтриманого фондом  Open Ukraine  у м. Вінниця відбувся майстер клас на тему: “Методика діагностики особливостей дітей трудових мігрантів». Група складалася з 20 осіб, а саме з представників Вінницьких обласних установ та організацій, представників Ямпільського району Вінницької області, представників Тульчинського району, це були психологи, методисти та соціальні педагоги. Три психолога мають стаж професійної діяльності більше 5 років. Були учасниці, які не мали досвіду роботи у тренінгових групах, а також досвіду роботи шкільного психолога.

Усі учасники у своїй роботі стикаються з заявленою проблемою та зацікавлені у нових пізнаннях по даній темі. Психологи відмітили, що у школах де вони працюють є діти трудових мігрантів.

Під час другого дня група вже вільно себе почувала, вільно говорила, панувала атмосфера доброзичливості та відкритості. Побачивши те, що ми вільно ділимося своїм досвідом та підкреслюємо силу обміну інформацією учасники активно почали ділитися своїм досвідом. І це чудово, тому що у цих районах немає супервізорських груп та психологи відчувають у цьому труднощі. А ми таким чином показали як вони самостійно можуть обмінюватись досвідом в середині свого району та створювати супервізорські групи.

Під час зворотнього зв’язку учасниці особливо відмітили

·             доброзичливу та підтримуючу атмосферу

·             багато учасниць підкреслили те, що для них інформація була новою та важливою, що

·             донесена вона була зрозумілою мовою

·             дуже важливим для учасниць було те, що майже всі методики вони відпрацювали на собі

·             починаючи психологи відмітили те, що вони тепер знають, як працювати, з чого починати

·             також учасниці говорили про важливість того, що вони тепер мають батарею тестів, а не просто набір якихось методик.

·             дякували за новий погляд на вже відомі усім методики.

·             для нас важливим було й те, що вони були готові використовувати викладений нами матеріал у своїй практичній роботі.

 

--------------------------------

 

  В рамках проекту «Психоемоційна та соціальна робота з дітьми трудових мігрантів».

 

9 липня 2010 у м. Вінниця відбулася фокус-група. Модератори фокус-групи – Валентина Бондаровська та Ольга Куриленко. 

 В роботі групи прийняли участь: заступник начальника обласного управління у справах сім‘ї та молоді Наталя Богданова; начальник відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів УОК ОДА Тетяна Лісогурська; головний спеціаліст управління в справах сім‘ї та молоді Анжела Кіль; голова НДО «Пані всесвіт» Тетяна Міхновець; начальник відділу Вінницького ОЦССС ДТ Оксана Яворська; оперуповноважений ВКМСД Тульчинського РВ ГУ МВС Володимир Десятник; старший оперуповноважений ГУ МВС України Ольга Телепенко; директор Ямпільського району центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Тетяна Мельниченко; начальник відділу у справах сім‘ї та молоді Ямпільської РДА Микола Стафійчук; президент ГО «Прогресивні жінки» Наталя Козлова та інші.

 

Під час роботи фокус-групи обговорювалися психологічні та соціальні наслідки трудової міграції батьків, вплив на моральний та соціальний розвиток дітей, розглядався психологічний портрет дитини трудових мігрантів у двох аспектах: 
1. діти, що фактично позбавлені батьківської опіки, проводять багато часу на вулиці, мають низький рівень розвитку; 
2. «стійкі» діти, які нібито відповідають педагогічним вимогам, але також потерпають у розвитку життєвих вмінь, формуванні життєвих навичок тощо.

 

На основі отриманих даних, в рамках проекту розробляються методики діагностики психо-емоційного стану дітей трудових мігрантів, психо-корекційної роботи з ними, а також методи позашкільної роботи з дітьми у регіонах компактного проживання дітей трудових мігрантів. 

 

 Ключові  фахівці:

Бондаровська В.М. – координатор проекту, канд.психол. наук
           Куриленко О.Я. – співкоординатор проекту, тренерка
           Возіянова О.А.- керівниця групи дитячих психологів, психолог
           Савенець І.О. - психолог
           Григоренко О.П. - психолог
          Соломатіна М.К. - психолог
          Амерова О.В. – економіст, тренер
          Садовенко О.І. – художниця, авторка програми

__________________________

З 15 червня 2010 року Всеукраїнська громадська організація  «РОЗРАДА» розпочала виконання проекту «Вчимося дарувати дитині батьківське тепло». Проект підтриманий Фондом підтримки міжнародного співробітництва Open Ukraine/

Термін виконання проекту: з 15 червня 2010 року по червень 2011рку.

Метою цього проекту є соціально-психологічна підтримка дітей трудових мігрантів.

Завданням проекту є  навчання  та підготовка  фахівців, які постійно працюють з дітьми трудових мігрантів в місцях їх компактного проживання, на районному та місцевому рівнях приграничних районів Вінницької області.

Цільова аудиторія: Діти трудових мігрантів; класні керівники; вихователі груп подовженого дня; вихователі з позашкільної роботи; завучі з виховної роботи; представники районних відділів освіти; соціальні педагоги; шкільні психологи; представники відділів у справах сім’ї та молоді; представники соціальних служб; представники кримінальної міліції у справах дітей.

Головна ідея проекту та очікувані результати: підвищення свідомості та обізнаності представників різних державних структур на районному та обласному рівні щодо проблеми трудових мігрантів та її наслідків для сімей. Наявність навчених та підготовлених фахівців, які зможуть надавати кваліфіковану соціально-психологічну підтримку дітям трудових мігрантів. Наявність розроблених та застосованих методик і програм, готових для розповсюдження та застосування в інших регіонах України. Набуття досвіду співпраці представників різних державних структур на районному та обласному рівні з фахівцями у вирішенні нагальних проблем соціально-психологічної підтримки дітей трудових мігрантів. Допомога дітям трудових мігрантів усвідомити становище, в якому опинилась їх родина та допомогти їм прийняти  відповідальність за себе. Допомога батькам - трудовим мігрантам усвідомити потреби дітей та важливість присутності батьків у вихованні своїх дітей.

Партнерами у досягненні цілей проекту є: Вінницька облдержадміністрація, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вінницької області, районні адміністрації Ямпільського та Тульчинського районів.   

______________________________________       

12-14.04.2011 в м. Косів Івано-Франківської області відбувся останній з серії тренінгових заходів семінар-тренінг «Усвідомлення стигм, набутих потерпілими від торгівлі людьми та вироблення шляхів їх подолання в процесі реабілітації та реінтеграції постраждалих». 
Серед учасників були як фахівці, які вже приймали участь у попередніх заходах в рамках даного проекту, так і спеціалісти з віддалених гірських районів Івано-Франківської області, які раніше не мали можливості бути присутніми. Загальна кількість учасників склала 16 осіб.

Проведена тренінгова програма була спрямована на визначення поняття «стигми», власне явища «стигматизації» та шляхів впливу набутих стигм на подальше майбутнє об’єкту стигматизації. Учасниками тренінгу за допомогою тренерів (Бондаровської В.М. та Куриленко О.Я.) були виокремлені конкретні стигми як стосовно жінок, так і стосовно чоловіків, які впливають на ступінь їх «вразливості» при зустрічі із вербувальниками та із великою вірогідністю стають тією основою, на яку вони спираються. Насиченість тренінгової програми великою кількістю практичних прикладів, наведених тренерами, сприяла  кращому засвоєнню матеріалу, а невимушена доброзичлива атмосфера – підвищенню ефективності групової взаємодії.  

Також в ході тренінгу була представлена програма «Дестигматизація жертв торгівлі людьми», яка є авторською методичною розробкою фахівців ВГО «РОЗРАДА» та продемонстровані конкретні схеми по роботі із стигматизованими особами.

Всі учасники були забезпечені методичними матеріалами у вигляді електронних носіїв, на яких представлені всі необхідні для роботи інформаційні матеріали.

 

 У відгуках учасники особливо підкреслили взаємопов’язаність та логічну послідовність всіх проведених заходів в рамках виконання проекту за підтримки фонду UN.GIFT, а стосовно даного конкретного тренінгу – актуальність та унікальність отриманої інформації, високий рівень професіоналізму тренерів.

__________________________

16-17.02.2011 був проведений вже 3 захід в Миколаєві з серії запланованих в рамках проекту, підтриманого фондом UN.GIFT. Даний майстер-клас на тему: «Методи діагностики, індивідуальної та групової роботи із особами, потерпілими від торгівлі  людьми», із основною метою якого ви вже мали змогу ознайомитися нижче, був проведений згідно розробленої методичної програми та містив в собі елементи практичного відпрацювання присутніми фахівцями необхідних навичок для роботи із особами, потерпілими від торгівлі людьми.

Учасниками майстер-класу були практичні психологи та соціальні працівники з обласних та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники благодійних фондів та громадських організацій Миколаївської області, які працюють із потерпілими від торгівлі людьми і зацікавлені у отриманні нових знань та ознайомленні із практичними методами роботи з постраждалими.

 

 У відгуках учасники особливо підкреслили взаємопов’язаність та логічну послідовність всіх проведених заходів в рамках виконання проекту за підтримки фонду UN.GIFT, а стосовно даного конкретного тренінгу – актуальність та унікальність отриманої інформації, високий рівень професіоналізму тренерів.

__________________________

26-27.01.2011 у Івано-Франківську в рамках проекту за підтримки фонду UN.GIFT був проведений майстер-клас на тему: «Методи діагностики, індивідуальної та групової роботи із особами, потерпілими від торгівлі людьми».

Серед учасників були присутні практичні психологи, соціальні працівники як районних, так і міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники управління УМВС в Івано-Франківський області, представники громадських організацій та благодійних фондів Івано-Франківської області, які працюють із постраждалими від торгівлі людьми. Всі учасники були зацікавлені у отриманні нових знань та методів роботи із такими особами, а також у формуванні практичних навичок роботи.

Відповідно до вищезазначеного програма майстер-класу була розроблена таким чином, щоб учасники мали змогу ознайомитися із психологічними особливостями постраждалих осіб та методологією проведення психологічної роботи із ними, зокрема, із особливостями диференціальної діагностики психоемоційного стану, стратегією індивідуальної та групової роботи із постраждалими від торгівлі людьми.

Після закінчення майстер-класу всі його учасники отримали на електронному носії всі розроблені фахівцями ВГО «РОЗРАДА» методичні матеріали щодо роботи із особами, які певний час перебували у тенетах рабства, із наведенням конкретного психологічного інструментарію.

Відгуки учасників майстер-класу свідчать про доброзичливу та невимушену атмосферу в групі, ефективність подачі матеріалу під час проведення майстер-класу, корисність та важливість надання спеціалістам конкретних методик для роботи із потерпілими.

                     ------------------------------------

23-25.12.2010  у Миколаївській області в рамках проекту за підтримки фонду UN.GIFT відбувся тренінг на тему: «Формування толерантного ставлення представників державних та недержавних організацій до потерпілих від торгівлі людьми».

Учасниками були 16 осіб, серед яких: представники управління освіти і науки облдержадміністрації та служби у справах дітей, представники районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського, представники управління УМВС та представники громадських організацій Миколаївської області, які працюють із особами, постраждалими від торгівлі людьми.

Захід відбувся при тісній співпраці з обласним Центром соціальних служб Миколаївської області, що відповідно Договору про співпрацю взяв на себе  організацію тренінгу та відбір учасників.

Оскільки при підготовці та розробці комплексу тренінгових програм враховувалися результати проведення відповідних фокус-груп (як в Івано-Франківську, так і в Миколаєві), то не зважаючи на єдину методичну основу, один і той сам тренінг при його проведенні в кожній з областей мав певні відмінності. Так, в Миколаївській області учасники отримали змогу більш детально ознайомитися із законодавчою базою щодо явища торгівлі людьми та національним механізмом перенаправлення (його принципами, компонентами та методологією). 

У відгуках учасників особливо були відзначені: фаховість та майстерність тренерів, інформативність та змістовність наданої інформації, доброзичлива атмосфера, сприяння  налагодженню співпраці між фахівцями, які працюють із даною проблематикою.  

------------------------------------

06-08.12.2010 в м. Делятин Івано-Франківської області в рамках проекту за підтримки фонду UN.GIFT відбувся перший із запланованої серії тренінгів на тему: «Формування толерантного ставлення представників державних та недержавних організацій до потерпілих від торгівлі людьми». Учасниками були 19 осіб, серед яких: представники районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники управління УМВС та представники громадських організацій Івано-Франківської області, які працюють із особами, постраждалими від торгівлі людьми.

Захід відбувся при тісній співпраці з обласним Центром соціальних служб Івано-Франківської області, що відповідно Договору про співпрацю взяв на себе  організацію тренінгу та відбір учасників.

При розробці тренінгової програми, були враховані результати, отримані при  проведенні відповідної фокус-групи.  Як наслідок, було досягнуто максимально ефективний результат при проведенні тренінгової програми.  А саме:

·              Учасники тренінгу отримали чітке визначення та розуміння явища торгівлі людьми та проблем, з якими стикаються потерпілі.

·              Усвідомили фактори, що впливають на формування толерантних моделей поведінки фахівців та створення безпечного середовища для реабілітації та реінтеграції потерпілих від торгівлі людьми.

·              Через використання інтерактивних методик тренінгової роботи (мозкові штурми, рольові ігри, роботу в малих групах та групові обговорення) було відпрацьовано толерантні моделі поведінки  при роботі з постраждалими від торгівлі людьми з врахуванням особистісних рис кожного учасника та особливостей допомоги , яку надає організація, яку він представляє.

·              Учасниками усвідомлено ефективність  позитивного підходу до роботи з постраждалими від торгівлі людьми, через демонстрацію тренерами позитивності як форми спілкування.

·              Налагодження зв’язків та вироблення шляхів співпраці різних організацій, представлених на тренінгу та відпрацювання механізму перенаправлення, через досконале відпрацювання можливостей кожної служби на конкретних прикладах.

   ------------------------------------

22.11.2010 в місті Миколаєві в рамках проекту за підтримки фонду UN.GIFT відбулася 2 фокус-група на тему «Дестигматизація як метод забезпечення безпечного середовища для реабілітації жертв торгівлі людьми».

У фокус-групі прийняли участь 19 осіб, серед яких були: представники обласного, міського та районного центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Миколаєва,  представники Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, представник служби у справах дітей облдержадміністрації, представники управління освіти та науки облдержадміністрації, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи МНУ ім. Сухомлинського, представник Управління УМВС, представник БФ «Юнітус» та представники громадських організацій Миколаївської області.

Під час проведення заходу були підняті важливі питання щодо специфічних проблем в системі реабілітації та реінтеграції осіб, потерпілих від торгівлі людьми саме в Миколаївській області. Проведення даного заходу також дало можливість актуалізувати питання щодо необхідності вироблення єдиного погляду на проблему торгівлі людьми у представників як державних, так і недержавних організацій з метою активізування і підвищення ефективності між секторальної взаємодії на шляху до створення безпечного середовища для постраждалих від торгівлі людьми.

                     ------------------------------------

09.11.2010 в місті Івано-Франківську в рамках проекту за підтримки фонду UN.GIFT відбулася фокус-група на тему «Дестигматизація як метод забезпечення безпечного середовища для реабілітації жертв торгівлі людьми». Метою засідання було - налагодження міжсекторної взаємодії, виявлення "типових стигм" у ставленні до жертв торгівлі людьми, що формують моделі поведінки як суспільства в цілому, так і конкретних представників установ, відповідальних за реабілітацію та реінтеграцію постраждалих.

В фокус-групі взяли участь 18 осіб, серед яких були представники міських державних та недержавних організацій, залучених до роботи із постраждалими від торгівлі людьми, а саме: представники обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представник Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, представник служби у справах дітей облдержадміністрації, представник Головного управління юстиції, представник Головного управління освіти та науки, представник Управління УМВС, представник митниці, представник кримінальної міліції в справах дітей, представник БФ «Карітас», представники центру соціально-психологічної допомоги та громадських організацій Івано-Франківська.

Під час фокус-групи були отримані відповіді  на важливі питання щодо специфічних проблем області в процесі реінтеграції та реабілітації жертв торгівлі людьми.

Одразу після проведення даної фокус-групи був отриманий позитивний зворотній зв'язок: учасники обговорили запропоновані їм питання, окреслили можливі шляхи співпраці і намітили план подальших дій у напрямку створення безпечного середовища для реабілітації та реінтеграції жертв торгівлі людьми.     

************

З серпня 2010 Всеукраїнська громадська органiзацiя "Розрада" розпочала виконання проекту
"Дестигматизацiя як метод забезпечення безпечного середовища для реабiлiтацiї та реiнтеграцiї жертв торгiвлi людьми".
Проект пiдтриманий кримiнальним вiддiленням ООН, фондом UN.Gift.
Термiн виконання проекту: з серпня 2010 року по липень 2011 року.

Метою цього проекту є створення безпечного середовища для реабiлiтацiї жертв торгiвлi людьми, що забезпечить можливiсть пiдвищення ефективностi комплексу реабiлiтацiйних заходiв, спрямованих на стабiлiзацiю фiзичного та соцiально-психологiчного стану постраждалих.
Головною iдею є розробка та реалiзацiя методики реабiлiтацiї жертв торгiвлi людьми через виявлення та подолання як стигматизованого ставлення до постраждалих з боку державних органiзацiй та НДО, так i двох типiв стигм людей, якi перебували в системi торгiвлi: базових (сформованих в процесi їх становлення як особистостi) та набутих (сформованих в процесi травматичного досвiду).

Цiльовими групами проекту є:
- Особи, якi постраждалi вiд торгiвлi людьми;
- Представники правоохоронних органiв (вiддiли по боротьбi з торгiвлею людьми, районнi вiддiли мiлiцiї);
- Представники державних органiзацiй та НДО;
- Практичнi психологи та соцiальнi робiтники;
- Представники управлiнь (вiддiлiв) в справах сiм'ї .

На даний час вже обранi областi реалiзацiї проекту (Миколаївська та iвано-Франкiвська) та розробленi методики проведення фокус - груп по з'ясуванню особливостей взаємодiї представникiв рiзних органiзацiй, якi залученi до процесу реабiлiтацiї жертв, iз власне постраждалими. Орiєнтовнi дати проведення фокус-груп: кiнець жовтня - початок листопада.
Розробляються методики для дiагностики психоемоцiйного стану постраждалих вiд торгiвлi людьми, готується програма тренiнгу для держслужбовцiв та представникiв НДО

__________________________

 

 

 

 

                                  

веб дизайн www.htd.kiev.ua © 2002